Tabanca ve şarjör incelemede 

banner37

Gazimağusa’da, kaldığı evdeki elbise dolabında, battaniyeler arasında, tişörte sarılı kanunsuz ateşli silah ve şarjör ele geçirilen S.C., tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Tabanca ve şarjör incelemede 
banner99

Sedef BOŞNAK

3 GÜN TUTUKLULUK… Evdeki elbise dolabında, battaniyeler arasında, tişörte sarılı kanunsuz ateşli silah ele geçiren polis, olayla ilgili tutukladığı 38 yaşındaki S.C’yi mahkemeye çıkartarak, tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin etti. Polis, tutukluluk süresinde, ele geçirdiği silah ve şarjörü, parmak izi ve balistik incelemesi için ilgili şubelere gönderdi

  Gazimağusa’da, alınan ihbar ışığında bir eve baskın yapan Cürümleri Önleme Şubesi’nde (CÖŞ) görevli polis ekipleri, kanunsuz ateşli silah ele geçirdi.

Evdeki elbise dolabında, battaniyeler arasında, tişörte sarılı kanunsuz ateşli silah ele geçiren polis, olayla ilgili tutukladığı 38 yaşındaki S.C’yi mahkemeye çıkartarak, tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Polis, tutukluluk süresinde, ele geçirdiği silah ve şarjörü, parmak izi ve balistik incelemesi için ilgili şubelere gönderdi.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mustafa Çebi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, ikamet ettiği Kutup Otel-1 Apartmanı’nın 24 numaralı dairesinde, alınan ihbar ışığında, Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) tarafından arama gerçekleştirildiğini söyledi.

banner134
   Mustafa Çebi, bahse konu ikametgahın yatak odasındaki elbise dolabı içerisinde, tişörte sarılı 1 adet 9 mm çapında Sig Sauer marka siyah renk tabanca ve şarjörün bulunarak emare zapt edildiğini anlattı.

   Çebi, zanlıyı, aynı gün derdest emri gereği tutukladığını belirterek, emare zapt edilen silah ve şarjörü de parmak izi ve balistik incelenmesi için ilgili şubeye gönderdiğini dile getirdi.

   Serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlının, itiraf nitelikli olmayan bir gönüllü ifade verdiğine işaret eden tanık polis, mahkemeden, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.

   Polis ayrıca, balistik inceleme sonucunun tahkikata yön vereceğine de vurgu yaptı.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve tahkikatın selameti için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75