banner6

Taciz mağduru öğrenciler tek tek polise ulaşıyor

banner37

Taciz mağduru öğrenciler tek tek polise ulaşıyor
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 2018 yılında üniversiteye ait öğrenci otobüsünde birçok kadın öğrencinin yanı sıra 12 yaşında bir çocuğa cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan ve bu suçu geçen süre zarfında seri olarak işlemeye devam ettiği ortaya çıkan Ahmet Bilgili’nin hakkındaki şikayetçi sayısı 3’e çıktı.

   Üniversite otobüsünde cinsel tacize uğrayan genç bir kadının, Ahmet Bilgili’yi gazetede aleyhinde çıkan benzer bir haberi görüp, polise şikayet etmesiyle zanlının seri olarak suç işlemeye devam ettiği ortaya çıkmıştı.

   Taciz mağduru kadının yaşadığı tacizi üniversitenin “itiraflar” isimli bloğuna yazması ve zanlının isim ve resmini paylaşmasıyla iki kadın daha zanlı Ahmet Bilgili tarafından taciz ve takip edildiğine yönelik polise bilgi verdi.

   Ahmet Bilgili’yi dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının taciz ettiği ileri sürülen mağdurlara ulaşılacağını belirterek aleyhine 5 gün daha tutukluluk emri aldı.

“Tacizleri seri halde işlediğine yönelik şikayetler var”

   “Cinsel saldırı” suçlamasıyla tutuklanan 27 yaşındaki Ahmet Bilgili, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Ali Gencer, 2022’nin Mart ayı içerisinde Lefkoşa’da sakin Ahmet Bilgili’nin bir üniversiteye ait otobüs içerisinde seyahat etmekte olan Lefkoşa’da sakin bir kadın öğrencinin kalçalarına erkeklik organını sürtmek ve elini omzuna atmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu mahkemeye aktardı.

   Olayın polise 13.04.2022 tarihinde bildirildiğini söyleyen Gencer, zanlının tutuklandığını kaydetti.

   Gencer, meseleyle ilgili başlatılan soruşturmada şikayetçinin zanlıyı internet haberlerinde çıkan eski bir haberden görüp tanıdığı ve polise geldiğinin tespit edildiğini anlattı.

   Meselenin yeni başladığını, iki öğrenci kadının daha polise zanlı tarafından tacize uğradığı yönünde bilgi verdiğine vurgu yapan Gencer, söz konusu olayın toplumda infial yarattığına dikkat çekti.

   Alınması gereken ifadeler ve tespit edilmesi gereken tanıklar olduğuna vurgu yapan Gencer, zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110