banner6

Taciz zanlısı cezaevine gönderildi

banner37

Gazimağusa’da iki farklı tarihte, DAÜ yakınında, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde iki kadına cinsel saldırıda bulunan V.K.’nin aleyhindeki soruşturma bitti

Taciz zanlısı cezaevine gönderildi
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa’da iki farklı tarihte, DAÜ yakınında, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde iki kadına cinsel saldırıda bulunan V.K.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı.
   Şikayet üzerine incelenen kamera kayıtları sonucu tutuklanan, KKTC’de hiçbir yasal bağı bulunmayan V.K. işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne kalacak.
   Polis, V.K.’nin tutuklu bulunduğu sürede polise gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirtti.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü duruşmada, mahkemeye meseleyle ilgili talebi aktaran, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Emin Özbilen, zanlının, iki müştekiye karşı, cinsel saldırı suçunu işlediğini söyledi.
   Tanık polis Emin Özbilen, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde 3 Şubat’ta saat 23.50’de bir kadına gizlice arkasından yaklaşıp, adı edilenin kalçasına dokunmak suretiyle cinsel davranışla cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı.
   Özbilen,zanlının 1 Mart’ta ise aynı bölgede, saat 01.00’da, K.S. isimli bir kadının cinsel organına dokunarak cinsel saldırıda bulunduğunu anımsattı ve zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını kaydetti.
   Özbilen, mahkemeden, ülkede hiçbir yasal bağı bulunmayan, serbest kalması halinde yargıdan kaçma ihtimali olan zanlıyı cezaevine göndermesini istedi.
   Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, her ne şart altında olursa olsun zanlının 2 ayı geçmeyendir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2023, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104