banner6

Taciz zanlısı doktor kontrolünden geçecek

banner37

Lefkoşa’da 17 Ağustos sabahı çay içmek için evine davet ettiği kadını oturma odasındaki yatağa iterek elle ve sözlü cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen C.T., 8 gün daha tutuklu kalacak

Taciz zanlısı doktor kontrolünden geçecek
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 17 Ağustos sabahı çay içmek için evine davet ettiği kadını oturma odasındaki yatağa iterek elle ve sözlü cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen C.T., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve hakkında 8 gün daha tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçmesi için gereken yazışmaların yapıldığını ve zanlının özürlü maaşı aldığının da tespit edildiğini ifade etti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlı C.T.’nin “Cinsel saldırı”, “Cinsel taciz” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Sevinç, 17 Ağustos 2021 tarihinde, saat 09.00 raddelerinde zanlının Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesindeki ikametgahına gelen müştekiyi çay içmesi için davet ettiğini belirterek, zanlının müştekiyi içeri aldıktan sonra oturma odası içerisinde bulunan yatağa iki eli ile itip yatağa düşürdüğünü kaydetti.

Zanlının daha sonra müştekinin izni hilafında her iki eli ile göğüslerini ve kalçasını okşamak suretiyle cinsel saldırı suçunu işlediğini dile getiren Sevinç, “Herkese veriyorsun, bana da vereceksin” demek suretiyle de cinsel tacizde bulunduğunu ifade etti.

Sevinç, olayın polisin bilgisine 9 Eylül 2021 tarihinde geldiğine işaret ederek, yürütülen soruşturma kapsamında zanlının devletten özürlü maaşı aldığının tespit edildiğini anlattı.

Zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesi için gereken yazışmaların yapıldığına dikkat çeken Sevinç, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının tutukluluk süresinin 8 gün uzatılmasını talep etti.

banner134

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88