Tacizci, Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak

banner37

Girne’de, 8 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Ömür Emirsoylu, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

banner87
Tacizci, Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de, 8 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan, uyuşturucu ve ev açma suçlarından sabıkalı 43 yaşındaki Ömür Emirsoylu, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargılanmak üzere Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, zanlı Ömür Emirsoylu’nun, “16 yaşından küçük çocuğun cinsel dokunulmazlığını ihlal etme”, “Alıkoyma” ve “Çocuk istismarı” suçlarından methaldar olduğunu anımsattı.

Taşkın, Emirsoylu’nun, 19 Mart günü, Girne’de, bir apartmanın önünde oynayan 8 yaşındaki kız çocuğu E. A.’yı kucaklayıp, ağzını kapatarak, apartmanın damına zorla çıkarıp öpmeye çalıştığını ve küçük kızın iç çamaşırının içerisine elini sokarak vücudunun muhtelif yerlerini okşamak suretiyle tacizde bulunduğunu söyledi.

Mahkemede, meselenin toplumda infiale neden olduğunu söyleyen Taşkın, Emirsoylu’nun, Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasını ve yargılanıncaya kadar da tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, konunun ciddiyetine vurgu yaptı ve söz konusu olayın ciddi bir suç olduğuna dikkat çekti.

Mesutoğlu, Emirsoylu’nun, 28 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Ağır Ceza Mahkemesi oturumunda yargılanmasına ve yargılanıncaya kadar da tutukluluğunun devam etmesine emir verdi.

Olay nasıl olmuştu?

İnfial yaratan olay, 19 Mart günü saat 16.45 sıralarında Girne’de meydana geldi. Girne’de bir apartmanın önünde oyun oynayan 8 yaşındaki kız çocuğu E. A.’yı kucaklayıp, ağzını kapatarak apartmanın damına zorla çıkaran ve öpmeye çalışan zanlı Ömür Emirsoylu’nun E. A.’nın iç çamaşırının içerisine elini sokarak vücudunun muhtelif yerlerini okşamak suretiyle küçük kızı taciz ettiği belirtildi.

Olay sırasında 8 yaşındaki küçük kız çocuğunun imdadına yardım çığlıklarını duyan apartmandaki komşuları yetişmişti. Olay yerinden kaçan zanlı Ömür Emirsoylu ise, polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanmıştı.

Söz konusu olayın tahkikatını yapan polis memuru Hüseyin Soyel, 8 yaşındaki minik E. A.’nın annesine “Biraz önce kaçan adam popomu elledi” demesi üzerine ailenin çılgına döndüğünü söylemişti.

Ayırca Soyel, taciz olayı öncesinde zanlının çocuk parkına gittiğini ve araç içerisinde otururken parkta oyun oynayan çocuklara el-göz işareti yaparak ve “babanız sizi çağırıyor” diyerek küçük çocukları yanına çağırdığına yönelik tespitler olduğunu ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75