banner6

Tacizci baba, 8 yıl hapis yatacak

banner37

Dört yıl boyunca, 14 ve 17 yaşlarındaki öz kızlarına ‘cinsel saldırıda’ bulunmakla suçlanan 43 yaşındaki M. B. Y., Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulundu.

Tacizci baba, 8 yıl hapis yatacak
banner90
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’nın Taşkınköy bölgesinde 14 ve 17 yaşındaki iki öz kızına ‘dört yıl’ boyunca cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan ve mahkemede “Çocuklarım ne söylediyse doğrudur” diyen 43 yaşındaki M. B. Y., dün çıkarıldığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Melek Esendağlı’nın başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ile Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aliye Özçınar ve sanığın Avukatı Özge Uğraşın hazır bulundu.

Sanık, “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Çocuğa cinsel taciz” suçlamalarını kabul etti.

Davanın kararını okuyan Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Hüdaverdi, cinsel içerikli suçların yaygınlık gösterdiğine vurgu yaparak, sanığa oybirliği ile 8 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

İki kız da babalarından şikayetçi olmuştu

2013 yılından 22 Ocak 2017 tarihine kadar ayrı tarih ve zamanlarda, vahim bir şekilde cinsel saldırıya maruz kaldıklarını iddia eden iki kız kardeş, polise yaşadıklarıyla ilgili çok teferruatlı ifade vererek, babalarından şikayetçi olmuştu.

Babanın, çocuklarla tek tek, evde baş başa kaldığı zamanları kollayarak taciz ettiği ve olayı bu şekilde dört yıl boyunca örtbas edebildiği belirtilmişti.

Bugün 14 yaşında olan küçük kız kardeşin, ablasına, dört yıldır babasının kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu itiraf etmesiyle, 17 yaşındaki abla da küçük kardeşine aynı itirafta bulunmuştu.

Çocuklar yaşadıkları korkunç travmayı önce birbirlerine, ardından da annelerine aktarmıştı.

Öz kızlarını ve 9 yaşındaki oğlunu yanına alan anne, kız kardeşinin evine sığınmış, yakın çevresinin de desteğiyle olayı polise bildirmişti.

14 yaşından bugüne öz babası tarafından tacize uğrayan kız çocuğu, polise yaşadıklarını anlatmıştı. Migreni olduğunu söyleyen kız çocuğu, ağrıları tuttuğunda yataktan kalkamadığını, babasının başucuna geldiğini, özel bölgelerine dokunarak saatlerce taciz ettiğini anlatmıştı.

İki kız çocuğu polise verdikleri ifadelerinde, babalarından kurtulmak için anneleri işten dönene dek, eve girmemek için ödev yapacaklarını söyleyip, bahane ürettiklerini de anlatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104