Taçoy gündemi değerlendirdi

banner37

Taçoy gündemi değerlendirdi
banner99

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, Kıbrıs TV ekranlarında yayınlanan “Haluk Yerli ile Sabah Sabah” programına katılarak gündeme dair soruları yanıtladı.

Hal Yasa Tasarısı ile ilgili gelişmelere yanıt veren Taçoy, yasanın üreticiyi koruduğu gibi fiyatlandırma açısından tüketiciyi de koruduğuna dikkat çekerek yasal çerçeve ile denetim altına alınmasının amaçlandığını kaydetti.

banner134
Bir Vekilin esas görevinin Meclis çalışmaları olduğunu ve kendisinin Milletvekili olduğu sürece bu hassasiyeti gösterdiğine dikkati çeken Taçoy, tüm Vekillerin asli ve birinci görevinin bu olması gerektiğini vurguladı.

Meclis’in çalışma düzeninden memnun olmadığını ifade eden Taçoy, komitelerdeki üye sayılarının düzenlenmesi gerektiğini, bunun yasaların hızlı ve zamanında çıkması açısından önemli olduğunu kaydetti. Yasaların hızlı çıkmasının Vekillerin ortaya koyacağı çabalara da bağlı olduğunu işaret eden Taçoy, dünyanın bir çok ülkesinde parlamentolarda yasalar için çıkması için tarihler verildiğini anımsattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75