banner6

Taçoy, Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti

banner37

Ziyarette Bakan Taçoy’a, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü  Murat Küçüközdemir  ile Mare Monte  Girişimci Yardımsever Kadınlar Derneği temsilcileri eşlik etti.

Taçoy,  Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti
banner150

banner150

banner99

Lapta Huzurevi Sorumlusu Ahmet Sakinoğlu, Huzurevi’nde 32 kişinin kaldığını  belirterek, tek amaçlarının  yaşlıları   daha sosyal  ve katılımcı bir şekilde topluma kazandırmak olduğunu söyledi. Sakinoğlu, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevinde  her yaştan ziyaretçilerinin olduğunu söyledi.

Mare Monte  Girişimci Yardımsever Kadınlar Derneği Başkanı Şeniz Berkin de  dernek olarak yaşlıların yanında olmaya devam edeceklerini  belirtti ve tüm yaşlıların  Yaşlılar Haftası’nı kutladı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir de ‘‘Hem yaşlılarımıza saygımızı hem de sevgimizi göstermek için burdayız. Kuzey Kıbrıs Turkcell  olarak  yaşlılarımızın teknolojiyle de bağ kurmasına imkan tanımak  için burda elimizden geldiğince  destek vermeye devam edeceğiz. Herkesi buraya davet ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da konuşmasında, Mare Monte  Girişimci Yardımsever Kadınlar Derneği ve Kuzey Kıbrıs Turkcell yetkililerine  yaşlıların yanında oldukları ve onlara gerekli ilgiyi gösterdiği   için teşekkür etti.

‘‘Elbet bir gün hepimiz yaşlı olacağız. Yaşlılık insan ömrünün  önemli bir dönemi.Yaşlıların bu dönemde, arzu ettikleri o sosyalleşmeyi gerek girişimcilerimiz gerekse yardımseverlerimizini desteği ile sağlamaya çalışıyoruz. ’’ şeklinde konuştu.

Yeni Huzurevi binasının inşaatının ikinci kat aşamasına geldiğini kaydeden  Taçoy, yeni huzurevinin daha fazla kapasiteye hitap edeceğini hem de yaşlılara daha modern  imkanlar sunacağını ifade etti.

Huzurevi ve Bakım Evi Yasası’nı hazırladıklarını ve Meclis’e havale etmek için kolları sıvadıklarını belirten Taçoy,  Bakanlık olarak tüm çalışmalarının   odağında sosyal devlet  anlayışı olduğunu önemle vurguladı.

Sosyal devlet anlayışı ile sivil toplum örgütleri ve gönüllü kuruluşların bir araya   gelerek yaşlılara kaliteli hizmet verebileceğini anlatan Taçoy, en büyük arzusunun  yaşlıların tecrübelerini genç jenerasyon ile paylaşabilmesi  için fırsat yaratılması olduğunu söyledi.

 

Kendisinin de büyüklerin tecrübeleriyle büyüdüğünü kaydeden Taçoy,  gençlerin de büyüklerin tecrübesinden faydalanmasını temenni etti. Bakan Taçoy,  yalnızca  18-24 Mart değil,  365 gün yaşlıların unutulmamasını dileyerek  haftalarını kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104