banner6

Taçoy, Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) heyetini kabul etti

banner37

Taçoy, Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) heyetini kabul etti
banner150 banner151 banner143

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) heyetini kabul etti.

Kabulde konuşan Kurucu Başkan ve Genel Müdür Ersin Görsay, farklı gelişen bireyler için ÖZEV tarafından hazırlanan, 7-24 hizmet esaslı Yaşam Destek Merkezi Projesi için Bakan Taçoy’dan destek istedi.

Yaşam Destek Merkezi Projesi ile, farklı gelişen bireylere yirmi dört saat esaslı bireyselleştirilmiş bir program sunmayı hedeflediklerini anlatan Görsay, farklı gelişen bireylerin örgün hale getirilmiş bir ortamda, toplumsal uyumlarını ve bağımsız yaşam becerilerini geliştirecek bir destek programı sunmayı amaçladıklarını kaydetti.

Farklı gelişen bireylerin sorunlarını da Bakan Taçoy’a aktaran Görsay, sağlık kurulu raporu ile ödenek alan bireylerin ödeneklerinin yetersiz olduğunu söyleyerek bu ödeneğin asgari ücret seviyesine çekilmesi gerektiğine işaret etti.

Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından yürütülen bakıcı desteği hizmetinin sosyal devletin gereği olarak daha etkin bir şekilde yürütülmesinin önemine vurgu yapan Görsay, bakım desteğinin doğru ekip, bilgi ve tecrübe ile yönetilmesi gerektiğini ifade etti. Görsay, anne babası olmayan çocukların hayatlarını devam ettirebilmesi için, destekleyici yasal düzenlemelerin hayat bulması konusunda da Bakan Taçoy’dan destek istedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da konuşmasında, ÖZEV’in farklı gelişen bireylere destek olunmasında önemli bir görev yaptığını, KKTC’de özel eğitimin fedakarlıkla yapıldığını söyledi. Sosyal devlet anlayışıyla, özel gereksinimli bireylere destek olacak projelere katkı koymaya her zaman hazır olduklarını belirten Taçoy, farklı gelişen çocukların içinde bulunduğu koşulların iyileştirilmesi için işbirliğine açık olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110