banner6

Taçoy: Sonuca ulaşılamayacak bir süreç yaratılacak

banner37

Bağımsız Milletvekili Hasan Taçoy, Rum tarafının elinde bulundurduğu “Kıbrıs Cumhuriyeti” devletini paylaşmamak için Kıbrıs Türk tarafından alacağı kazanımlarla Crans Montana’da da sonuca ulaşılmayacak bir süreç yaşatacağını iddia etti.

Taçoy: Sonuca ulaşılamayacak bir süreç yaratılacak
banner150 banner150 banner151 banner152

Taçoy yaptığı yazılı açıklamada, görüşmelerin daha önce olduğu gibi yine şartlı başlayacağını, ayrıca BM Genel Sekreteri’nin dediğinin aksine tüm başlıkların eş zamanda görüşülmeyeceğini savundu.

Taçoy yaptığı yazılı açıklamada, Rum lider Anastasiadis’in haritayı alıp, 1959’dan günümüze gelen uluslararası bir anlaşmayı müzakere ettirmeyi başardığını, Yunan Dışişleri Bakanı Kocias’ın Mont Pelerin’deki davranışının önceden planlanmış olduğunu, Enosis Plebisitinin dahi geleceğe yatırım olarak ortaya konduğunu ifade ederek, Yunanistan ve Rum tarafının masada ellerini güçlendirdiklerini iddia etti.

Türk tarafının “masadan kaçan taraf” olmak istemediği için Eide’nin “durum belgesini” de kabul edeceğini savunan Taçoy, Kıbrıs Türk halkının ne düşündüğü ve ne istediği konusunda bir politika bulunmadığı görüşünü de bildirdi.

Rum tarafının hem askerin hem garantilerin kalkmasını istediğine dikkat çeken Taçoy, Kuzeydeki siyasi partilerin ise kırmızı çizgilerini unutmuş veya etrafından dolandıklarını ifade etti.

Taçoy, “Hep birlikte izleyeceğiz ve göreceğiz ki Rum tarafı elinde bulundurduğu Kıbrıs Cumhuriyeti devletini paylaşmama adına, bizden alacağı kazanımlarla (süreci) devam ettirme yolunda Crans Montana’da da sonuca ulaşılmayacak bir süreç yaşatacak. Sonuçta bir kozumuzu daha onlara teslim ederek beklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 17:37
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88