Taçoy: Yapılan çalışmalarda 3 tür kredi hazırlandı

banner37

Taçoy: Yapılan çalışmalarda 3 tür kredi hazırlandı
banner99

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy,Koronavirüs nedeniyle ortaya çıkan ekonomik durgunluğa işaret ederek, “Elde olan imkanları sonuna kadar kullanıp bazı tedbirleri alma yoluna gittik. Bankalar Birliği ve Merkez Bankamız her zaman olduğu gibi hükümete yardımcı oldu” dedi.

Taçoy, Başbakan liderliğinde yapılan çalışmalarda 3 tür kredi hazırlandığını söyledi.

banner134
Halk Bankası’nın kredilerinin kapasitesinin büyütüldüğünü dile getiren Taçoy, esnaf ve zanaatkarlara 225 bin TL’ye kadar çeşitli kapsamlarda kredi verilebileceğini, bu krediye yüzde 4,5 faiz uygulanacağını, vadenin de 60 ay olacağını belirtti.

Taçoy, Kalkınma Bankası’nın özellikle KOBİ’lerin mevcut istihdamlarını devam ettirebilmelerine ve işyerlerini ayakta tutabilme adına ilk etapta 50 Milyon TL’lik bir kredi paketi açıkladığını da anımsattı.

Çek kredileriyle ilgili de konuşan Taçoy, çekleri ödeyemeyenlerin kredilerden yararlanabileceğini, bunların da 1 yıl vadeli olacağını söyledi.

Taçoy ayrıca, bu çalışmalara katkı sağlayabilecek projeleri ortaya koyacaklarını da belirterek, esnafların başvurularını hemen yapabileceğini, Kalkınma Bankası’nın 10 Nisan sonrasında başvuru kabul edeceğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75