Tahkikat çok yönlü sürüyor

banner37

Tasarrufunda 31 gram Hintkeneviri ile 10 gram bonzai bulunan D.E., 5 gün daha poliste tutuklu kalacak

Tahkikat çok yönlü sürüyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda 31 gram Hintkeneviri ve 10 gram bonzai ile yakalanan zanlı D.E’nin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkenenviri ve sentetik cannabionid/bonzai), alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
 


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ahmet Bayram’ı dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, 02.06.2021 tarihinde 14.40-15.00 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından Hamitköy’de sakin zanlının evinde yapılan aramada 5 adet poşette satışa hazır 30 gram ağırlığında Hintkeneviri, foil kağıda sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında Hintkeneviri ve 6 adet foil kağıda sarılı yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.


Polis memuru Ahmet Bayram, zanlının uyuşturucu satışından elde edildiği tespit edilen 2 bin 900 TL nakit paranın emare alındığını kaydetti.


Bayram, meseleyle ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmalarda tasarrufunda bulunan söz konusu maddeleri 28.05.2021 tarihinde aranan bir şahıstan satın aldığı ve bazı şahıslara satışını yaptığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.


Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Bayram, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, polisin talebini yerinde bularak zanlının tutukluluk süresini 5 gün daha uzattı.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 16:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıbrıslı
Kıbrıslı - 2 hafta Önce

Hala daha bunları öğrenci diye güzelim ülkeme getiriyorsunuz . Ne zaman duracaksınız .
İnşAllah bunların sayesinde grant sağlayanların en sevdiklerine zarar gelsin da aklıları başlarına gelir.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75