Tahlil sonuçları 1 yıl sonra geldi, uyuşturucudan tutuklandı

banner37

Lefkoşa’da 2020 yılında meydana gelen trafik kazası sonrası R.B.A.E.’den alınan kan ve idrar örneğinin tahlil sonuçları, polisin eline 6 Nisan 2021’de geçti. Sonuçlara göre, kanında uyuşturucu madde tespit edilen zanlı, derdest emri gereği tutuklandı; ikametgahında hem uyuşturucu hem de yüklü miktarda para bulundu

Tahlil sonuçları 1 yıl sonra geldi, uyuşturucudan tutuklandı
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

PARA TÜRKİYE’DEN YOLLANMIŞ… Uyuşturucu suçundan tutuklanan zanlının evinde arama yapan polis, uyuşturucu madde ile 264 bin TL buldu. Polis zanlının söz konusu maddeleri 2020 yılının Kasım ayında aranmakta olan bir şahıstan aldığını ve ele geçirilen 264 bin TL tutarındaki paranın ise İstanbul’da faaliyet gösteren bir bankadan Mart 2021’de hesabına aktarıldığını ve başka tarihlerde de hesabına para aktarıldığını beyan ettiğini vurguladı.

Lefkoşa’da 2020 yılının Kasım ayı içerisinde meydana gelen trafik kazası sonrası kan ve idrar örneği veren zanlı R.B.A.E.’nin tahlil sonuçları, polisin eline Nisan 2021’de ulaştı. Tahlil sonuçlarında kanında uyuşturucu madde olduğu tespit edilen zanlı, 26 Nisan’da tutuklandı.

Zanlının ikametgahında arama yapan polis, Hintkeneviri türü uyuşturucu ile plastik öğütücü ve 264 bin TL tutarında para ele buldu.

Mahkeme huzuruna çıkarılan zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı; polis, zanlının söz konusu maddeleri Kasım 2020’de aranmakta olan bir şahıstan aldığını ve ele geçirilen paraların ise kendisine Türkiye’den gönderildiğini beyan ettiğini söyledi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı, zanlı R.B.A.E.’nin “Uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Sakallı, 22 Kasım 2020 tarihinde Lefkoşa’da gerçekleşen trafik kazası sonucunda zanlıdan kan ve idrar örneği alındığını belirterek, kan ve idrar tahlili sonuçlarında zanlının kanında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve yeşil reçeteyle alınabilen ilaçlara rastlandığını kaydetti.

banner134
Söz konusu belgelerin 6 Nisan 2021 günü ellerine ulaştığını dile getiren Sakallı, zanlının 26 Nisan günü derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Sakallı, zanlının Girne’deki ikametgahında mahkeme emriyle arama yapıldığına işaret ederek, arama sonucunda 3 gram ağırlığında Hintekeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan plastik öğütücünün bulunup emare olarak alındığını anlattı.

Ayrıca zanlının ikametgahında, yatak odasında bulunan elbise dolabı içerisinde 264 bin TL tutarında nakit paranın tespit edildiğine vurgu yapan Sakallı, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeleri 2020 yılının Kasım ayı içerisinde aranmakta olan bir şahıstan aldığını, tasarrufunda bulunan paraların ise İstanbul’da faaliyet gösteren Ziraat Bankası’ndan Mart 2021 tarihinde Girne’deki Ziraat Bankası’ndaki hesabına aktarıldığını ve başka tarihlerde de hesabına para aktarıldığını beyan ettiğini söyledi.

Sakallı, soruşturmanın devam ettiğine, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine, maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderileceğine ve meseleyle ilgili bir şahsın arandığına dikkat çekerek, serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz yönde etki edebileceği nedeniyle zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75