Tahrik iddiaları karara bağlanacak

banner37

Tartıştığı taksi şoförünü darp ederek belini kıran Türkiye vücut geliştirme milli sporcusu Ceyhun Tokmak’ın yargılandığı dava, savunma avukatının tahrik iddialarının karara bağlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

banner87
Tahrik iddiaları karara bağlanacak
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Turist olarak geldiği ülkemizde, alkollü bir haldeyken, 51 yaşındaki taksi şoförü Şahin Karaçor’u ciddi şekilde darp ederek belini kıran vücut geliştirme dalında Türkiye’nin milli sporcularından Ceyhun Tokmak’ın davası, dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etti.
Taksi şoförü Şahin Karaçor, İddia Makamı’nın tanığı olarak dün mahkemede dinlenildi ve sanık avukatı tarafından sorgulanırken, olay günü Grand Pasha Hotel’in güvenlik kameralarına yansıyan darp görüntüleri mahkeme salonunda izlendi.
“Vahim Zarar”, “Ciddi Darp”, “Sarhoşluk”, “Uygunsuz Davranış”, “Rahatsızlık” ve “İthale-i Lisan” suçlamalarından yargılanan Ceyhun Tokmak, teminat maksatları bakımından şubat ayından beridir hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde bulunuyor.

Müşteki taksi şoförü olay gününü anlattı
Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davanın dünkü celsesinde, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve

Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.
Kıdemli Savcı Erdinç Akyener, milli sporcu Ceyhun Tokmak tarafından ciddi şekilde darp edilen taksi şoförü Şahin Karaçor’u mahkemede tanık olarak dinletti.

Ceyhun Tokmak’ın ciddi şekilde darp edip omurga kemiğini kırdığı 51 yaşındaki taksi şoförü Şahin Karaçor,

olay günü yaşanları mahkemeye aktardı.

Olay günü durakta beklediği esnada, Grand Pasha Hotel tarafından otele çağırıldığını ifade eden Şahin Karaçor, otel önünden sanık Ceyhun Tokmak ve beraberindeki biri bayan iki kişiyi Lefkoşa’ya götürmek üzere aracına aldığını dile getirdi.

Sanık Ceyhun Tokmak’ın araca bindiği zaman kendisinden yanındaki bayanı başka bir bölgeye götürmesi talebinde bulunduğunu belirten Karaçor, “Ben yolumuz üzerinde olmadığı ve çok fazla mesafe olduğu için ekstra ücret karşılığında bu talebi yerine getirebileceğimi söyledim. Bunun üzerine bana ‘o zaman bizi otele geri götür’ dedi.

Ben de bunun üzerine otele geri döndüm ve yolda da aramızda hiçbir tartışma olmadı. Araçtan inen Ceyhun Tokmak, hiçbir şey söylemeden kapımı açıp bana yumruk attı. Sonrasını pek net hatırlamıyorum ama beni oturduğum yerden dışarıya doğru çekip, küfür ederek yattığım yerde defalarca vurmaya devam etti” diyerek yaşadıklarını anlattı.

 
Karaçor: Ne tahrik ne de tartışma yok
Sanık avukatı Boysan Boyra’nın, müşteki Şahin Karaçor’un sanık Ceyhun Tokmak’a küfür ederek sanığı tahrik ettiğine ve aralarında tartışma yaşandığına yönelik iddiası üzerine yeniden söz alan Karaçor, “Eğer aramızda bir tartışma yaşansaydı ve kendimi tehlikede hissetseydim aracı casinonun önünde durdururdum ve güvenlik görevlilerinde yardım isterdim.

Fakat aramızda hiçbir sorun yaşanmadığı için böyle bir şey olabileceğini düşünmedim. Otelin önünde durdum ve araçtan indiği zaman hiçbir şey söylemeden kapımı açıp bana vurdu” diyerek tahrik ve tartışma iddialarını reddetti.

Olay nasıl olmuştu?

İnfial yaratan olay, 10 Şubat tarihinde Girne’de meydana gelmişti. Ülkemizde turist olarak bulunan 39 yaşındaki zanlı Ceyhun Tokmak, 114 promil alkol tesiri altında olduğu sırada, iddiaya göre kendisini istediği yere götürmediği gerekçesiyle taksi şoförü 51 yaşındaki Şahin Karaçor’a küfür ederek, yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine yumruk atıp, taksi şoförünü ciddi şekilde darp etmişti.
Ambulansla hastaneye kaldırılan Şahin Karaçor’un bel kısmındaki omurga kemiğinin kırıldığı tespit edilmiş, Ceyhun Tokmak ise olay sonrası tutuklanarak mahkemeye çıkarılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108