banner6

Tahsin Ertuğruloğlu: Kimsenin bana insanlık dersi vermeye haddi yoktur

banner37

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Güney Kıbrıs’tan gelen yardımları engellediğim yönündeki açıklamaların kesinlikle yalan olduğunu öne sürerek, “Kimsenin bana insanlık dersi vermeye haddi yoktur” dedi.

Tahsin Ertuğruloğlu: Kimsenin bana insanlık dersi vermeye haddi yoktur
banner90
banner99

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Meclis kürsüsünden son dönemden kendiyle ilgili ortaya çıkan iddialarla ilgili açıklama yaptı.

 Ertuğruloğlu, insanların acıları üzerinden siyaset yapmayı aklından bile geçirmediğini kaydederek, tartışmalara sebebiyet veren süreçle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Rum tarafından deprem sürecinde Türkiye’nin yardımları kabul ettiği yönünde bir açıklama yaptı. Biz Ankara’ya bu durumu sorduğumuzda, öyle bir şeyin olmadığını öğrendik. Biz de Dışişleri Bakanlığı olarak bu konuyla ilgili Rum tarafının deprem sürecini siyasi malzeme haline getirdiği yönünde açıklama yaptık. Süreç buradan patlak verdi.”

Tahsin Ertuğruloğlu, Güney Kıbrıs’tan gelen yardımları engellediği yönündeki açıklamaların kesinlikle yalan olduğunu öne sürerek, “Benim misyonum ulusal davaya hizmet etmektir” dedi.

“Kimsenin bana insanlık dersi vermeye haddi yoktur” diye konuşan Ertuğruloğlu, insanlığa aykırı bir şey yapmadığını belirtti.

Tahsin Ertuğruloğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklamaya da değinerek, “Daha önce ‘KKTC’de benimle yaşamaktan utanıyorsanız, sizi burada zorla tutmuyoruz’ dedim. Gidin diye bir şey demedim” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KIBRISLI VATANDAS
KIBRISLI VATANDAS - 1 ay Önce

DEFOL GIT TURKIYEDE YASA BE UTANMAZ KENDI HALKINI PESKES YAPIYOR.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104