Taksicilerin, maske ve eldiven takması zorunlu

banner37

Birleşik Taksiciler Birliği, Koronavirüs tehlikesiyle burun buruna olan taksicilerin hijyene gereğinden daha fazla önem vermeleri konusunda uyarılar yapıldığını vurguladı

Taksicilerin, maske ve eldiven takması zorunlu
banner90
banner8

İLK UYARIDA 350 TL CEZA… Birleşik Taksiciler Birliği Başkanı Kemal Gözay, resmi taksimetreli olan Vito ve salon taksi kullananların eldiven, maske kullanmak suretiyle gerekli hijyen kuralları çerçevesinde çalışabileceklerini belirtti. Gözay, kurallara uymayan taksicilere ilk uyarıda 350 TL para cezası, ikinci uyarıda ise, ‘T’ izinlerinin iptal edilmesi yoluna gidilebileceğini söyledi.

Funda ÖZSAKINÇ

Koronavirüs salgını tehlikesine karşı, özel araçların dışında ulaşım sektöründe yasaklı listesine alınmayan taksiciler, çalışmaya devam ediyor.

banner134
Birleşik Taksiciler Birliği Başkanı Kemal Gözay, Ulaştırma Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda, resmi taksimetreli Vito ve salon taksileri kullanan sürücülerin eldiven ve maske kullanmak suretiyle gerekli hijyen koşullarını oluşturarak çalışabileceklerini söyledi.

Gözay, kurallara uyulmadığının tespiti halinde taksi şoförüne ilk uyarıda 350 TL para cezası, ikinci uyarıda ise ‘T’ izninin iptal edilebileceğini vurguladı.

Gözay, bunun yanı sıra bu süre içerisinde risk almak istemeyen taksicilerin çalışmamakta serbest olduğunu ifade etti. Gözay, içinden geçilen bu zorlu dönemde taksi şoförlerinin mesafe ayrımı yapmama ve taksimetre çalıştırma hususunda özellikle ülkede eğitim-öğretim gören tüm öğrencilere daha adaletli yaklaşılması gerektiğinin altını çizdi.

Gözay, şöyle konuştu;

“Unutmayınız ki sizler, tüm taksici meslektaşlarımızı ve haliyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni temsil etmektesiniz. Lütfen sizin, ailenizin ve toplumumuzun güvenliği bakımından, hijyen açısından daha dikkatli olmanız gerektiğini de unutmayınız”.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75