'Taksitleri ödeyemiyoruz'

banner37

Dövizin yükselişi ile birlikte evlerinin taksitlerini ödeyemeyecek duruma gelen Haspolat’taki LTB Evleri Sitesi sakinleri, şikayetlerini LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya aktardı

'Taksitleri ödeyemiyoruz'
banner90
banner8

Erol KANLIADA

Haspolat’taki LTB Evleri Sitesi sakinleri, dövizin yükselmesi sebebiyle Euro üzerinden ödedikleri taksitlerini ödeyemez hale geldi.

banner134
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ile dün öğleden sonra saat 16.00 sıralarında bir araya gelen LTB Belediye Evleri Sitesi sakinleri, sorunlarını anlatıp bir çözüm istedi ve eylem uyarısında bulundu.

Site sakinlerinden bazılarının taksitlerini ödeyemedikleri için evlerinden çıkmak zorunda kaldığını, kendilerinin de evlerinden çıkmak istemediklerini söyleyen vatandaşlar, genellikle asgari ücretle çalışan kişiler olduklarını, artan döviz nedeniyle taksitlerinin de asgari ücretin üzerine çıktığından yakındı.

“Tüm aldığımız, takside giderken, biz ne yiyip içeceğiz, çocuklarımıza nasıl bakacağız?” diye soran vatandaşların durumunu çok iyi bildiğini ve anladığını söyleyen Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da gereken çözüm için çalışmalar yaptığını ve en kısa sürede gereken çözümün bulunması için uğraş vereceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75