banner6

Taktik: Kız arkadaşımı arayacağım

banner37

Girne’de, kız arkadaşını arayacağı bahanesi ile otobüs durağında bekleyen birinin telefonunu alarak kayıplara karışan Mehmet Emin Fırat’ın aynı taktikle birçok kişinin cep telefonunun çaldığı tespit edildi.

Taktik: Kız arkadaşımı arayacağım
banner151

Elmas TOKAY

Girne’de geçtiğimiz hafta, otobüs durağındaki bir şahsın cep telefonunu, kız arkadaşını aramak bahanesiyle alıp kayıplara karışan Mehmet Emin Fırat, şikâyet üzerine polis tarafından tutuklandı.

Yapılan soruşturma sonrası aynı yöntemle, ablası da dahil, başka şahıslardan da benzer şekilde telefon çaldığı ve sattığı belirlenen Fırat dün mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süresi dün 7 gün daha uzatıldı.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ali Arslan, Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda verdiği şahadette, zanlı Mehmet Emin Fırat’ın “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Zanlı aleyhinde daha önce alınan 3 günlük tutukluluk süresinde, Fırat’ın ablası da dahil, benzer yöntemle üç kişinin daha cep telefonunu çaldığını ve sattığını tespit ettiklerini ifade eden Arslan, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Arslan, zanlının ablasının polise ifade verdiğini ancak kardeşinden şikâyetçi olmadığını ifade ederek, alınması gereken birçok ifade olduğunu kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini belirten Arslan, zanlının 7 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu ise huzurunda yapılan beyanları değerlendirerek, soruşturmanın halen devam ettiğini, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğuna bulgu yaptı. Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlı Mehmet Emin Fırat’ın 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 08:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110