banner6

Talaykurt, Yenierenköy Belediyesi'nde görevlendirildi

banner37

Maliye bakanlığı, bakanlık ve Yenierenköy Belediyesi arasındaki mali koordinasyonu sağlaması için Merkez İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt’u görevlendirdi.

Talaykurt, Yenierenköy Belediyesi'nde görevlendirildi
banner99

Ayşe BULUT

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı, belediyenin mali durumunu toparlayabilmek için maliye bakanlığından belediyenin mali hesaplamalarında kendilerine yardım edecek bir görevli talep etti.

Maliye bakanlığı da Merkez İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt’u bir süre maliye bakanlığı ve belediyenin koordinasyonunu sağlaması için belediyeye gönderdi.

Merkez İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt, ekonomik yönden büyük bir çıkmazda olan Yenierenköy Belediyesi’nin mali durumunu düzeltmek için bir süre belediyede görev yapacak.

Yenierenköy Belediyesi’nde göreve başlayan Talaykurt bayram arifesi olması nedeniyle ilk iş olarak mezarlıkları temizletti.

Kadı: Artık her şey daha güzel olacak

Yenierenköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Kadı, belediyede artık her şeyin daha iyiye gideceğine inandığını söyledi. Kadı şu şekilde konuştu:

“Yenierenköy Belediyesi, içerisine düşmüş olduğu maddi sıkıntılardan kaynaklı ciddi bir kriz içerisindedir. Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, genel bütçeden, mali kaynakları zorlayarak belli yardımlar yapmıştır. Ardından da talebimiz üzerine Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt’u belediye ve maliye bakanlığı arasında mali koordinasyonu sağlamak için görevlendirdi. Belediyeye bağlı köylerdeki tüm muhtarlarımızın, belediye meclis üyelerimizin ve bölgedeki belediyeye bağlı beldemizdeki ileri gelen kardeşlerimizle de istişare içinde çok büyümüş borçların toplanması için biz taleplerimizi gerçekleştireceğiz.”

“Vergilerin düzenli ödenmesi, belediye için çok önemli”

Kadı, köylülere de seslenerek, belediyeye olan borçlarını düzenli ödemelerini rica etti. Aksi halde belediyenin mali durumunu toparlamanın daha da zorlaşacağından söz eden Kadı şu ifadeleri kullandı:

banner134

“Borçlarını karınca kararınca ödemeye çalışsınlar. Biz her türlü yardım için buradayız. On kuruş da olsa, yirmi kuruş da olsa, biraz borçlarına biraz ileriki ihtiyaçlarına yardımcı olacağız. Bütün meselemiz budur. Köylüler hizmet almadıkları için şikayetçi. Ancak bunun da çözümü için uğraşıyoruz. Bölge muhtarlarıyla, azalarıyla toplantılar talep ettik.”

“Kim hangi görevi yapacağını bilmiyor”

Belediyenin içerisinde de hangi personelin, hangi işi yapacağını bilemez duruma geldiğinden söz eden Kadı şu şekilde konuştu:

“Temizlikle ilgili olanları, inşaatla ilgili olanları, güvenlikle ilgili olanları, zabıtayla ilgili olanları ayıracağız, işbölümü yapacağız. Başlarına amirleri koyacağız. Tekrardan iş bölümü yapılacak. Her bir çalışana ne yapacağını yazılı olarak başkan imzasıyla eline vereceğiz. Ardından teftişler başlayacak. Her bölümün muhasebesi ayrı ayrı tutulacak. Dolayısıyla halka hizmetler gitmeye başlayacak. Geçen hafta işe sağlıklı olduğu halde gelmeyen birkaç kişi disiplin kuruluna sevk edildi, haklarında yasal işlemler başlatıldı. Belediye başkan vekili bu konuda tam yetkilidir. Tüm disiplin işlemlerini uygulayacaktır. Maaş kesimi, görevden uzaklaştırma ve nihayetinde işine son verme gibi cezalar uygulanacaktır.”

“Pazartesi günü bir maaş ödemesi yapılacak”

Kadı, ayrıca çalışanlara müjde de vererek, pazartesi günü geriye dönük maaşlarından bir tanesinin ödeneceğini söyledi.

Mehmet Kadı, “Bundan sonra belediye kendi yağı ile kendi ciğerini kavuracak” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88