'Tam anlamıyla kaosun içine girdik'

banner37

Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Denktaş, organize saldırılar sonucu görevi bıraktığını belirtti. Denktaş, Özersay’ı işaret ederek “Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen arkadaş beni iyice araştıracağına, suçum varsa yargılayacağına bundan kaçmayı tercih etti” dedi

'Tam anlamıyla kaosun içine girdik'
banner90
banner99

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, kendisine yönelik organize saldırılar sonucu Maliye Bakanlığı görevini bıraktığını belirterek “Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen arkadaş (Kudret Özersay’ı ima ederek) bu fırsatı kullanmak suretiyle beni iyice araştıracağına, suçum varsa yargılayacağına bundan kaçmayı tercih etti” dedi.

Denktaş, “Tam anlamıyla bir kaosun içerisine girdik bir yaklaşım nedeniyle, daha kötü bir söz şu anda kullanmak istemiyorum…”
   Denktaş, yaklaşık bir saat süren DP Merkezi Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından basına konuştu. Denktaş, toplantıda ele alınan konulara ilişkin esas basın toplantısının bugün saat 11.30’da Parti Genel Merkezi’nde yer alacağını söyledi.
   MYK’ya son gelişmelerle ilgili bilgi verdiğini dile getiren Denktaş, hükümetin bozulduğu bilgisi verileli daha 24 saat olmadığını hatırlattı.

 

“Beklenti hükümet gidecek döviz düşecekti… Düştü mü?”
 

“Beklenti neydi kaç zamandır? Bu hükümet gidecek, döviz düşecek borsa ucuzlayacak… Düştü mü, düşmedi mi? Dövize bakmadım ama bir kontrol edin bakalım, bu hükümet düşünce düzeldi mi her şey?” şeklinde konuşan Denktaş, bütün gelişmeleri bugün daha ayrıntılı şekilde basına açıklayacaklarını kaydetti.
   Bugüne kadar kendisiyle çalışan tüm bakanlara, Maliye Bakanlığı’ndaki tüm bürokratlara ve memurlara, uzun süredir kendisiyle zaman zaman tartışan zaman zaman müşterek çalışmalar yapan sendikalara teşekkür eden Serdar Denktaş, Maliye Bakanlığı görevinde 3 yılı bulduğunu kaydetti.
   Denktaş “Zor bir dönemi bir şekilde geçtik, büyük bir sıkıntı yaratmadan…” dedi.

banner134
 

“İstifam aklanmak istediğimden”


   Öte yandan, sonradan başlayan organize saldırılar, bahane aramaların kendisini bunalttığını belirten Denktaş, Maliye Bakanlığı’ndan istifa etmesinin, hükümete destek vereceğini açıklamasının aklanmak istemesinden kaynaklandığını ifade etti.
   DP Genel Başkanı Denktaş, hak etmediği suçlamalarla, organize bir saldırı altında olduğunu ve bunun daha da devam edeceğini hissettiğini, bu nedenle hükümete bu fırsatı vermek istediğini anlattı.

 

“ ‘Yolsuzluklarla mücadele edeceğim’ diyen arkadaş kaçmayı tercih etti”
 

“ ‘Yolsuzluklarla mücadele edeceğim’ diyen arkadaş bu fırsatı kullanmak suretiyle beni iyice araştıracağına suçum varsa yargılayacağına bundan kaçmayı tercih etti” diyen Denktaş, yeni bir hükümet kurulur mu kurulmaz mı bilinmediğini, iki partinin hükümet kuracağının aylardır konuşulduğunu dile getirdi.
   Denktaş şöyle devam etti:
   “Şimdi kendisini aklamak için ‘ben kurmam’ da diyebilir. Onun bizi götüreceği yerde bu ülkenin aslında hiç ihtiyacı olmayan bir erken seçim de olabilir. Tam anlamıyla bir kaosun içerisine girdik bir yaklaşım nedeniyle, daha kötü bir söz şu anda kullanmak istemiyorum…”
   MYK’nın kararları hakkında bugün daha ayrıntılı bir açıklama yapacaklarını tekrarlayan Denktaş sözlerini “Çok uyumlu bir Bakanlar Kurulu vardı, güzel çalıştık, zor dönemi birlikte aşmaya çalıştık. Yapabildiklerimiz var yapamadıklarımız var ama müthiş

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75