Tamirat bugün tamamlanacak

banner37

LTB’nin, kentin belirli yerlerinde başlattığı yol tamir çalışması trafikte sıkışıklığa neden olurken, LTB Altyapı Şubesi Müdür Muavini Özgüvenli vatandaşı rahatlatacak açıklamayı yaptı

Tamirat bugün tamamlanacak
banner99

“Keşke, geceden sabaha bitirilseydi”… Belediyenin başlattığı yol çalışmasını gündüz saatlerinde değil de trafiğin daha rahat olduğu gece saatlerinde yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar, “keşke, geceden sabaha kadar çalışıp, bu işi bitirseydiler de bizi mağdur etmeseydiler” derken, LTB Altyapı Şubesi Müdür Muavini Fikri Özgüvenli, çalışmanın bugün tamamlanacağını açıkladı.

Doğan  SAMER

banner134
   Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), kentin belirli yerlerinde dün yol tamir çalışması başlattı. Yıpranan yollardaki kusurlu yerleri dün kazan LTB Altyapı Şubesi ekipleri, bugün de buralara asfalt serimi yaparak tadilatı tamamlayacak. Ancak belediyenin bu çalışması nedeniyle kazı yapılan yollarda yaşanan trafik sıkışıklığı bazı vatandaşların tepkilerine neden oldu.

   Belediyenin başlattığı yol çalışmasını gündüz saatlerinde değil de trafiğin daha rahat olduğu gece saatlerinde yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar, “keşke, geceden sabaha kadar çalışıp, bu işi bitirseydiler de bizi mağdur etmeseydiler” diyerek, şikayetlerini dile getirdi.

   Tadilat çalışmasının yapıldığı yollardan biri olan Mehmet Akif Caddesi üzerinde bulunan belediye binasında dün öğle saatlerinde cam temizliği için kullanılan iş makinesinin yolun bir kısmını ihlal etmesi vatandaşların tepkilerine neden oldu.

   Konu ile ilgili KIBRIS’a konuşan LTB Altyapı Şubesi Müdür Muavini Fikri Özgüvenli, okulların tatil olmasıyla trafik akışının aşırı olmama durumunu göze alarak gündüz çalışmalar yapıldığını söyledi.

   Kazılan ve yama yapılacak çukurların küçük olması nedeniyle trafik akışını çok fazla olumsuz etkilenmeyeceğine inanç belirten Özgüvenli, Atatürk Caddesi, Gazeteci Kemal Aşık Caddesi, 2. Selim Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesi’nde de kazı çalışmaları gerçekleştirildiğini ve bugün bu caddelerin asfalt döküm işinin yapılarak tamiratın tamamlanacağını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75