Tanışıyor, dövüyor, tecavüz ediyor

banner37

Şu ana kadar üç kadının, hakkında sosyal medyada tanışıp buluştuktan sonra tecavüzüne uğradığına dair şikayette bulunduğu Mürsel Aydın’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatılırken, polis kadınların ifadesinden önemli ipuçlarına ulaştı:

Tanışıyor, dövüyor, tecavüz ediyor
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Sosyal medya üzerinden tanıştığı genç kadınlara tecavüz ettiği suçlamasıyla poliste tutuklu bulunan Mürsel Aydın hakkında üçüncü tecavüz şikayetinin yapılmasının ardından soruşturmasını iyice derinleştiren polis, önemli bilgilere ulaştı ve zanlının tutukluluk süresini dün 7 gün daha uzattı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlı Mürsel Aydın’ın 20-21 Haziran ve 2018 ve 2017’de farklı tarihler arasında meydana gelen “Cinsel tecavüz”, “Zorla alıkoyma”, “Ciddi darp” ve “Cinsel saldırı” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

 

“Anıttepe’yi mesken tuttu”

Polis, zanlının yaklaşık 1 yıl önce Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı 21 yaşındaki E.G.’yi 20 Haziran tarihinde kalmakta olduğu Lefke bölgesinden alarak Lefkoşa’ya geldiklerini ve öncelikle henüz tespit edilemeyen bir markette durup alkollü içecek aldıklarını söyledi.

Zanlı ile müştekinin daha sonra YDÜ yakınlarında boş bir alanda durup alkol alıp sohbet ettiklerini kaydeden Karagil, akabinde müştekinin bir eğlence yerine gitmeyeceklerse, kendisini eve bırakmasını talep etmesi üzerine zanlının önce Küçük Kaymaklı’da kaldığı evden geçip bir şeyler alması gerektiğini söylediğini ve eve gittikleri esnada araçtan inmek istemeyen müştekiyi zorla indirip, darp ettikten sonra eve götürüp ırzına geçtiğini söyledi.  

banner134
Karagil, zanlının aynı araçla 21 Haziran günü 03.00 saatlerinde kızı geri Lefke bölgesindeki evine götürüp bıraktığını söyledi.

Şikayetin polisin bilgisine 21 Haziran tarihinde geldiğini ve olayın Lefkoşa sınırları içerisinde meydana geldiğinden Lefkoşa polisinin baktığını ifade eden memur Karagil, olaydan sonra zanlının arandığını ve 22 Haziran tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan kız arkadaşıyla çıkış yapmak isterken tespit edilip, tutuklandığını söyledi.

Karagil, E.G. isimli kadının yaşadıklarını gazeteden okuyan 23 yaşındaki B.E.’nin, 27 Haziran’da cesaretini toplayıp, zanlı hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından 29 Haziran’da da Mürsel Aydın tarafından cinsel saldırıya uğradığını öne süren 19 yaşındaki B.Y.’nin şikayette bulunduğunu söyledi.

Aydın’ın sosyal medya üzerinden tanıştığı B.E.’yi Ocak 2018 tarihinde ve B.Y’yi de Ağustos ve Eylül 2017 tarihlerinde her iki kadını aynı şekilde kandırarak aracıyla Hamitköy’de bulunan Anıttepe’ye götürerek sohbet ettikten sonra şiddet uyguladığını belirten Karagil, ardından kadınları kaldığı apartman dairesine götürüp şiddet ve cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Karagil, zanlının üçüncü mağdur kadını evlenme vaadiyle kandırdığını, aynı şekilde şiddet uyguladıktan sonra farklı tarihlerde iki kez cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti.

Karagil, üçüncü mağdur kadın B.Y.’nin ifadesinde zanlının kendisini darp ettikten sonra “Sana tek bir erkeğe ait olmayı öğreteceğim” dediğini ifade etti.

Karagil, meselenin ciddi ve geniş kapsamlı olduğunu, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek, zanlının 7 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Şadi, “Cinsel tecavüz”, “Zorla alıkoyma”, “Ciddi darp” ve “Cinsel saldırı” suçlarının ciddi bir mesele olduğunu ve tahkikatın daha tamamlanmadığını belirterek, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini, dolayısıyla polisin talep ettiği tutukluluk süresinin makul olduğunu söyledi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin çok ciddi bir mesele olduğunu, tahkikatın tamamlanmadığını, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emarelerin olduğunu belirterek, zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75