banner6

Tarihi mirasımız talan ediliyor

banner37

Girne’nin en gözde turistik yerlerinden biri olan Girne Kalesi’nin arka kısmındaki tarihi değeri bulunan duvarlar kirletilirken, Bellepais Manastırı’nın park yeri de drift alanına dönüştü

Tarihi mirasımız talan ediliyor
banner150 banner150 banner151 banner152

Elmas TOKAY

Tarihi mirasımız ne yazık ki duyarsız kişilerce talan ediliyor.

Girne’nin en gözde turistik yerlerinden biri olan Girne Kalesi’nin arka kısmındaki tarihi değeri bulunan duvarlar kirletilirken, Bellepais Manastırı’nın park yeri de drift alanına dönüştü.

Girne Kalesi’nin arka kısmındaki duvarlara, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, sprey boyalarla yazılar yazdı. Aşk ve sevgi yazılarıyla donatılan tarihi eser nitelikli duvarlar, çirkin bir görüntüye büründü.

Girne’ye bağlı Bellapais Manastırı’nın park yerinin zemini ise drift yapan araçların bıraktığı lastik izlerle doldu. Özellikle Manastır’ın güvenlik kameralarına takılan görüntülerde, gençlerin ilk önce park yerinde alkol aldığı görülüyor. Gençler daha sonra da araçlarıyla park yerinin boş yerinde drift yapıyor.

Tarihi duvarlara yazı yazan şahısların polis tarafından arandığı öğrenilirken, araçlarıyla drift yapan kişilerin de tespit edilip tutuklanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 08:46
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88