banner6

Tartıştıkları kişinin burnunu kırdılar

banner37

Tartıştıkları kişinin burnunu kırdılar
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

    Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde 15 Temmuz akşamı evinin önünde oturan bir şahısla tartışmaya giren E.Ü., A.Ü., E.B. ve M.B,. söz konusu şahsı darp etti, burun kemiğini kırdı.  

   Zanlılar  dün teminat talebiyle mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Polis, E.Ü., A.Ü. ve E.B. isimli zanlıların yakın dönemlerde benzer suçlardan sabıkalarının ve askıda davalarının bulunduğunu, zanlı M.B.’nin ise sabıkasının bulunmadığını kaydetti.

   Mahkeme, benzer suçlardan sabıkaları bulunan E.Ü., A.Ü. ve E.B. isimli zanlılar ile sabıkası bulunmayan M.B.’nin farklı teminatlara bağlanmasının doğru bir yaklaşım olacağı üzerinde durarak, söz konusu 3 zanlının 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’nde beklemesine, M.B.’nin ise tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Havva Yorgancı, zanlılar E.Ü., A.Ü., E.B. ve M.B.’nin "Vahim zarar”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp" suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Yorgancı, zanlıların 15 Temmuz 2022 tarihinde, saat 20.00 raddelerinde Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde yer alan Reşadiye Sokak içerisinde evinin önünde oturmakta olan B.Y. ile sözlü tartışmaya girdiğini belirterek, tartışmanın ardından ise elleri ve ayaklarıyla söz konusu şahsın vücudunun çeşitli yerlerine vurarak ciddi darp suçunu işlediğini kaydetti.

   Olay sırasında müştekinin burun kemiğinin kırılmasına sebebiyet verilerek vahim zarara uğratıldığını dile getiren Yorgancı, zanlıların daha sonra müştekinin giymekte olduğu tişörtün yaka kısmını kasten ve kanunsuz olarak yırtarak hasara uğrattığını ifade etti.

   Yorgancı, zanlıların 18 Temmuz 2022 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığına işaret ederek, E.Ü., A.Ü., ve E.B. isimli zanlıların benzer suçlardan sabıkasının ve askıda davasının bulunduğunu, zanlı M.B.’nin ise herhangi bir sabıkasının bulunmadığını vurguladı.

   Soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Yorgancı, zanlıların yargılanıncaya dek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, E.Ü., A.Ü. ve E.B.’nin 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’nde beklemesine, M.B.’nin ise tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, haftada 1 ispat-ı vücutta bulunması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve 1 KKTC vatandaşı kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104