Tasarruf eden cezaevine gitti, bulan teminatla serbest kaldı

banner37

Yerde bulunduğu iddia edilen 30 gram sentetik cannabinod ile ilgili soruşturmasını tamamlayan polis, Y.A. ve F.Ç. isimli iki zanlıyı teminat duruşmasına çıkardı

Tasarruf eden cezaevine gitti, bulan teminatla serbest kaldı
banner8

Ayşe BULUT


Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir ekibin 6 Eylül’de İskele’de düzenlediği operasyonda ele geçirdiği 30 gram sentetik cannabinoid (bonzai) türü uyuşturucuyla ilgili soruşturma tamamlandı.


30 gram uyuşturucuyu tasarrufunda bulunduran ve ülkede kaçak kaldığı anlaşılan Y.A., yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, söz konusu uyuşturucuyu yerde bulduğunu iddia eden zanlı F.Ç., ise yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakıldı.


İskele Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis çavuşu Hasan Selvili, zanlı Y.A.’nın ‘Kanunsuz sentetik cannabinoid tasarrufu ve alma”, zanlı F.Ç.’nin ise ‘Kanunsuz sentetik cannabinoid tasarrufu ve verme’ suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

banner134


Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nce 6 Eylül 2021 tarihinde saat 21.20 sıralarında İskele’de bir iş merkezinde operasyon düzenlendiğini ve yaya olarak tespit edilerek alıkonulan zanlı 1 Y.A.’nın tasarrufunda şeffaf naylon poşete içerisinde yaklaşık 30 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu kaydeden Selvili, zanlıdan yapılan sorgulamada konu maddenin aynı gün ve aynı bölge zanlı 2 F.Ç.’den aldığının belirlendiğini söyledi.


Zanlı F.Ç.’nin de aynı gün tespit edilerek tutuklandığını ifade eden Selvili, zanlı 2’nin yaptığı beyanında uyuşturucuyu bularak tasarrufuna geçirdiğini söylediğini belirtti.


Her iki zanlının da itiraf niteliğinde gönüllü ifade verdiğini kaydeden Selvili, zanlı Y.A.’nın ülkede ikamet izinsiz olduğunun belirlendiğini, soruşturmasını tamamladığını söyleyerek, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Tutku Candaş, zanlı 1 Y.A.’nın 2 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine, zanlı 2 F.Ç.’nin ise yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, 5 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı 2 kişinin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve zanlının haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla serbest bırakılmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75