Taşkent yolu korkutuyor

banner37

Taşkent köyü girişinde, anayolun kenarında güvenliği sağlayan çelik bariyerleri tutan toprak çöktü; bariyer ise havada asılı kaldı

banner87
Taşkent yolu korkutuyor
banner90
banner99

YOL ÇÖKÜYOR… Herhangi bir ışıklandırmanın olmadığı Taşkent köyü girişinde, anayol kenarında geçen yıl oluşan toprak kayması sonucu güvenliği sağlayan çelik bariyerler tamamen havada asılı kaldı. Yolun altı zamanla oyularak mağara şekline dönüştü.

Serap ŞAHİN

Ölümlü trafik kazalarının arttığı son günlerde yol güvenliğimizi sorgular olduk. Devletimiz; önceliğin yol, okul ve hastane olduğunu dile getirse de görüntüler aksini iddia eder durumda. Herhangi bir ışıklandırmanın olmadığı Taşkent köyü girişinde, anayol kenarında geçen yıl oluşan toprak kayması sonucu güvenliği sağlayan çelik bariyerler tamamen havada asılı kaldı.

KIBRIS Gazetesi’ne ulaşarak korkularını dile getiren vatandaşlar, “Geçen kıştan bu yana yol bu şekilde. Çocuklarımız otobüsle oradan geçiyor ve çok korkuyoruz. Altı mağara gibi oldu” ifadelerini kullandı.

KIBRIS’a açıklamada bulunan Taşkent köyü muhtarı ise, konunun Ulaştırma Bakanlığı’nın bilgisinde olduğunu belirterek “Gelip inceleme yapacaklar” dedi.

“Konu Ulaştırma Bakanı’nın bilgisinde”

Taşkent Köyü Muhtarı Durmuş Aşandır, olayın Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın bilgisinde olduğunu ifade ederek, “Sayın bakanla konuştuk. Gelip inceleme yapacaklar. Köyün girişindeki köprü de tamir istiyor, tehlike arz ediyor” dedi.

Aşandır, anayol kenarının altının oyulduğunu ve büyük kamyonların da söz konusu yolu sıklıkla kullandığına işaret ederek, çökmenin tehlike arz ettiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75