banner6

Taşkınköy Devlet Sosyal Konutları

banner37

Kentsel dönüşüm için imza kampanyası 

Taşkınköy Devlet Sosyal Konutları
banner90
banner99

Mimar Onur Olguner devlet sosyal konutlarının göçme riski olduğunu belgelemesinin ardından kentsel dönüşüm için bir kampanya başlattı. 
Sosyal medya hesabı üzerinden bir süre önce yaptığı paylaşımda kendi evinin bulunduğu Taşkınköy Sosyal Konut Apartmanları’na 2007 deprem yönetmeliğine göre ölçüm yaptırmış ve en kötü derece olan “göçme”  sonucu aldığını açıklamıştı. 
Bu sonucun apartmanların hemen boşaltılması gerektiğini ortaya koyan Onur Olguner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise kentsel dönüşüm çağrısı yaptı.
Onur Olguner şu paylaşımda bulundu:
Tüm devlet sosyal konut apartmanı sakinlerini dayanışmaya çağırıyoruz. Biliyorum pek çoğumuz evimizi terk etmek zorunda kaldık, pek çoğumuz da terk edemeden geceleri korku içerisinde yatağımıza gidiyoruz. Bu sorun çözülmelidir. 
Taşkınköy sosyal konut apartmanlarının ve aynı koşuldaki diğer sosyal konutların can güvenliğimiz tehlikeye girmeden bir an önce kentsel dönüşümün başlaması için imza kampanyası başlatmış bulunmaktayız dostlar.
Bu sorunu çözebilmek için Kızılbaş Eczanesi’ne giderek imza atmanıza ihtiyacımız var.

Not. Öncelik kendi bölgemiz için başlatmıştık fakat gelen istek üzerine tüm sosyal konut apartmanlarından imza kabul ediyoruz arkadaşlar..

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2023, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104