Taşpınar’da ulaşım dereden sağlanıyor

banner37

Taşpınar’da geçtiğimiz ay sel sularıyla birlikte yıkılan köyün girişindeki köprü halen tamir edilmedi

banner87
Taşpınar’da ulaşım dereden sağlanıyor
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Taşpınar’a (Angolem) yaklaşık iki aydır giriş-çıkışlar dereden yapılıyor.

Aşırı yağışlar sonrası şiddetli akan yağmur sularına direnemeyerek yıkılan Taşpınar köyünün girişindeki köprü, aradan yaklaşık iki ay geçmesine rağmen halen tamir edilmedi.

Köye giriş-çıkışları sağlayan köprünün halen tamir edilmemiş olmasını eleştiren Taşpınar Köyü Muhtarı İzzet Erçağıl, “köyümüzde yıkılan yıkıldığı yerde kalıyor. Hiçbir yetkili sorunlarımıza çare üretmiyor” dedi.

Muhtar Erçağıl, geçtiğimiz ay etkili olan sağanak yağışlarla birlikte Güney Kıbrıs’taki barajların kapaklarının da açılmasıyla derenin taştığını ve köyün girişindeki köprünün yıkıldığını, bölgedeki mandıra ve seraların da tahrip olduğunu söyledi.

“Olaydan sonra yetkililer sadece köyü ziyaret etmekle yetindi, hiçbir önlem alınmadı ve çalışma yapılmadı” diyen Erçağıl, köprü olmadığı için köylünün köye dereden geçerek girip çıktığını belirtti.

Özellikle gecenin karanlığında bu durumun çok tehlikeli bir hal aldığının altını çizen Erçağıl, durumu bilmeyen ve köye ziyarete gelen kişilerin ise daha büyük risk altında olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75