Tatar: Dünyaya egemen eşitlik temelinde yan yana yaşayan iki devlet mesajı verilmeye devam edecek

banner37

Tatar: Dünyaya egemen eşitlik temelinde yan yana yaşayan iki devlet mesajı verilmeye devam edecek
banner90
banner8

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin giderek güçlendiğini belirterek, egemen eşitlik temelinde yan yana yaşayan iki devletin iş birliği mesajının dünyaya verilmeye devam edileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mevlüt Avcı başkanlığındaki KKTC Esnaf ve Dayanışma Grubu’nu kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar kabuldeki konuşmasında, KKTC’nin Anavatan ile güçlü bağlar içinde güçlü bir geleceği olmasının, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs konusu bağlamında verdiği desteğin devamının ve KKTC halkının esenliği, güvenliği ve geleceğe umutla bakışının önemine vurgu yaptı.

İstikrarın sağlanması için vatana bağlılığın ve özgürlük mücadelemizin devamlılığı ve ekonomik olarak güçlenmenin gerekliliğine işaret eden Tatar, esnafın ve her sektörde çalışan halkın geleceğe umutla bakabilmesi için gerekli zemini yaratma çalışmalarının doğru yönlendirilmesi için çalışacağını belirtti.

banner134
Pandemi sürecinin KKTC’de iyi yönetilmesine rağmen ekonomik bedelinin olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, hem kendi kaynaklarımızla hem de Türkiye’nin yardımlarıyla bu süreci en iyi şekilde aşmaya çalıştıklarını söyledi. 

Tüm dünyada pandeminin tahminlerden daha uzun sürdüğünü ifade eden Tatar, pandemi dolayısıyla kamu maliyesi bakımından sıkıntı olduğunu, esnaf ve her türlü yatırım yapanların olumsuz etkilendiğini belirtti ve devletin imkanları ölçüsünde her zaman halkın yanında olduklarının kaydetti.

KKTC’nin giderek güçlendiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin iddialı duruşu, ulusal konjonktür gibi hususları dikkate alındığında egemen eşitlik temelinde yan yana yaşayan iki devletin iş birliği mesajının dünyaya verilmeye devam edileceğini ifade etti.

“Kendi devletimizi yaşatma isteğimiz ve emelimiz her geçen gün daha da kabul görüyor” diyen Tatar, hem ulusal dava hem de KKTC’nin ekonomisi bakımından olumlu gelişmeler olduğunu söyledi. 

Tatar, gelecek için birikimleri yatırıma dönüştürerek istihdam ve katma değer yaratmanın ve kamu maliyesini iyileştirmenin önemine de vurgu yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75