banner6

Tatar: Ekonominin kriz ve pandemi öncesi boyutlara ulaşacağına inanıyorum

banner37

Tatar: Ekonominin kriz ve pandemi öncesi boyutlara ulaşacağına inanıyorum
banner150 banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tüm olumsuzluklara rağmen yakın zamanda ekonominin pandemi ve kriz öncesi boyutlara ulaşacağına inanç belirtti.  

Ev, Ofis, Bahçe Mobilyaları fuarı’nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, bu ülkeye inanan insanların yatırım yapması ve çeşitli sektörlerdeki hareketlenme ile hayatın yakın bir gelecekte normal bir seviyeye geleceğini ve insanların alım gücününün artacağına inanç belirtti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Unifex Fuarcılık Org. Ltd. tarafından düzenlenen “Ev, Ofis, Bahçe Mobilyaları, Aksesuar ve Dekorasyon Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi.

1001 Airport Mall’da yer alan fuarın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, organizator Unifex Fuarcılık Direktörü Ümit Erhan’ın örnek bir iş insanı Tatarolduğunu ifade ederek,fuarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Tatar tüm olumsuzluklara rağmen yakın zamanda ekonominin pandemi ve kriz öncesi boyutlara ulaşacağına inanç belirtti.

Tatar, “pandemi, kriz  ve Ukrayna – Rusya savaşına rağmen bu ülkeye inanan insanların yatırım yapması ve çeşitli sektörlerdeki hareketlenme ile gerek turizm alanında gerek yüksek öğretim sektöründe, gerek hafif sanayi gerekse diğer hizmetler sektündeki toplarlanmayla  inşallah kısa bir zaman sonra kriz ve pandemi öncesi boyutlara ekonomnomizin ulaşıcağına yürekten inamaktan istiyorum” dedi.

KKTC’ye inanan pek çok yatırımcının yatırımlarının devam edeceğine inandığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar,  Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle akaryakıt ve elektrik fiyatında artış yaşandığını,  bunun tüm dünyada olduğu gibi KKTC ekonomisine de olumsuz yansıdığını kaydetti

hayatın yakın bir gelecekte normal bir seviyeye geleceğini ve insanların alım gücününün artacağına inanç belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “Bizlerin görevi doğru mesajları vermek, özellikle sezonun başlaması ile bir hareketlilik ve yatırımların tekrar eski bboyutlarda olmasa da bir yerde toparlanmaya başlayacağıuna inanıyorum”dedi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110