banner6

Tatar: "GÜNSEL’in başarısı KKTC’ye inanan herkesin başarısıdır"

banner37

Tatar: "GÜNSEL’in başarısı KKTC’ye inanan herkesin başarısıdır"
banner150 banner150 banner151 banner152

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL’in ilk modeli B9 ile “London EV Show”da dünya otomotiv piyasasında vitrine çıkmasının KKTC’ye inanan herkesin başarısı olduğuna dikkat çekerek, Günsel ailesi, mühendisleri, çalışanları başta olmak üzere yaşatılan bu gururda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tatar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“GÜNSEL’in ilk modeli B9’un “London EV Show”da dünya otomotiv piyasasında vitrine çıkması; her Kıbrıs Türkü gibi benim de göğsümü kabartmış, gurur duymama vesile olmuştur. Bu başarı; en basit tabiri ile KKTC devletine inanmanın, geleceğe umutla bakmanın önemli bir nişanesi olmakla birlikte, Kıbrıs Türkü’nün bu topraklardaki aydınlık geleceğinin habercisidir.

Egemenliğimizin sembolü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bayrağını, Londra’da, dünya otomotiv devlerinin arasında dalgalandırarak Kıbrıs Türk Toplumu’na büyük bir onur yaşatan GÜNSEL’in global ölçekteki bu başarısı; KKTC’ye, egemenliğimize inanan herkesin başarısıdır.

Kıbrıs Türkü’nün, türlü ambargolara ve insanlık dışı kısıtlamalara rağmen, bu topraklarda üreterek güçlenecek, güçlendikçe gelişecektir. KKTC’nin spordan sanata, sanayiden turizme, eğitimden tarıma kadar her alanda kalkınmak için beşerî sermayesi, kabiliyet ve cesareti fazlasıyla vardır.Günsel ailesi, mühendisleri, çalışanları başta olmak üzere, bizlere yaşatılan bu gururda emeği geçen herkese şahsım ve Kıbrıs Türk Halkı adına yürekten teşekkür ederim”.

banner350 banner343
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 1 ay Önce

SUAT HOCA 1 NUMARA

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110