banner6

Tatar: İlhak kesinlikle yaratılmaya  çalışılan suni bir gündemdir

banner37

KKTC’de suni gündem yaratarak kendi hatalarını örtmeye çalışan çevrelere karşı son noktayı Cumhurbaşkanı koydu. İlhak tartışmalarına geçit vermeyen Tatar vurguladı:

Tatar: İlhak kesinlikle yaratılmaya   çalışılan suni bir gündemdir
banner99

Özel Haber

banner134

Ülkemizde son günlerde büyük tartışmalar yaratan KKTC’nin ilhakı konusu bazı çıkar çevreleri tarafından beslenmeye çalışılsa da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen tepkiler bu çirkin oyuna izin vermiyor.

İlhak gündemini sıcak tutmaya çalışarak kendi hatalarını örtmeye çalışan bir takım kitleye

Tatar, ne Türkiye Cumhuriyeti’nin ne de kendisinin böyle bir niyeti olduğunu dile getirerek Akıncı’nın söylemlerine net bir şekilde cevap verdi. Katıldığı bir web tv’de konuyu değerlendiren Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Bunlar hep spekülasyon. Benim halkımın yüzde 95’i iki devletliliği ister. Federasyon dediklerinin içerisinde de iki devletlilik vardır ama bunu hiç bir zaman alamadık. Artık diyoruz ki Kıbrıs’ta iki ayrı halk vardır ve dünyanın bunu kabul etmesi lazım. Çıtayı o bakımdan yükselttik. Dolayısıyla bu siyasetin ilhakla alakası yoktur, Türkiye’nin de hiç böyle bir niyeti yoktur. Benim Türkiye’de katıldığım hiçbir toplantıda bu ilhak kelimesi dahi geçmedi ”şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC olarak yolumuza devam etmenin önemine vurgu yaparak bunu Kıbrıs Türk halkının bir teminatı olarak yorumladı. Hiçbir zaman Türkiye’deki yetkililerle ilhak konusunun konuşulmadığının altını çizen Tatar, “Bir ayrı halkız, ayrı egemenlik hakkımız

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104