Tatar: İnşallah bu keşifler devam edecek

banner37

Tatar: İnşallah bu keşifler devam edecek
banner90
banner99

 Başbakan Ersin Tatar, Türkiye’nin Karadeniz’deki doğalgaz keşfini büyük bir memnuniyetle öğrendiklerini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Fatih Sondaj Gemisi karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz buldu” yönündeki açıklaması, KKTC’de de memnuniyetle karşılandı.

TATAR: İNŞALLAH BU KEŞİFLER DEVAM EDECEK

Başbakan Ersin Tatar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz’de 320 milyar metre küp doğal gaz keşfetmesini büyük bir memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz. İnşallah ifade edildiği üzere bu keşifler devam edecek, Karadeniz ve Doğu Akdeniz’de konulan hedeflere ulaşılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bu keşiflerde emeği olan herkesi candan kutlar, milletimiz ve insanlık için nice nice başarılar dilerim.” Paylaşımında bulundu.

TAÇOY: İNŞALLAH MÜJDELİ BİR HABERİ AKDENİZ’DE DE BEKLİYORUZ

banner134
Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy da, keşifle ilgili paylaşımda bulundu.

Taçoy, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz’de Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmesini büyük bir sevinçle karşıladım. Anavatanımızın Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi, “İnşAllah bir müjdeli haberi Akdeniz’de bekliyoruz. Yolun açık olsun Türkiyemiz.” ifadesini kullandı.

DENKTAŞ: HABERİ BÜYÜK BİR MUTLULUKLA ALDIK

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş da, sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

Serdar Denktaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz’deki Tuna 1 Sondaj kuyusunda keşfedilen büyük doğal gaz rezervi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün verdiği müjdeli haberi büyük bir mutlulukla almış bulunuyoruz.Türkiye’nin enerji tedariki bağlamında bir anlamda bağımsızlığa doğru yürüyüşünü selamlar, bundan sonraki sondaj çalışmalarının başarılı olmasını diliyoruz.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75