banner6

Tatar: "Kaza ve kayıpların olmaması için lütfen trafik kurallarına uyalım"

banner37

Tatar: "Kaza ve kayıpların olmaması için lütfen trafik kurallarına uyalım"
banner150

banner150

banner99

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar sosyal medya hesabından açıklamada "Ülkemizde son günlerde yaşanan trafik kazaları ve buna bağlı olarak yaşanan kayıplar bizleri derinden üzmektedir. Bu kazaların üç önemli nedeni biri alkollü iken araç kullanımı, aşırı sürat ve dikkatsiz araç kullanımıdır. Yaşanan trafik kazalarında meydana gelen ölümler dikkate alındığında halkıma çağrım alkollü iken araç kullanmamaları, sürat yapmamaları ve dikkatli bir sekilde trafik kurallarına riayet ederek araç kullanmalarıdır. Ayrıca yayaların da yolda karşıdan karşıya geçerken yaya geçitlerini kullanmaları ve trafik kurallarına uymaları da bu anlamda son derece önemli bir konudur." "Kaza ve kayıpların olmaması için lütfen trafik kurallarına uyalım." dedi.

Tatar'ın açıklaması aynen şöyle:
"Kıymetli halkım;
Ülkemizde son günlerde yaşanan trafik kazaları ve buna bağlı olarak yaşanan kayıplar bizleri derinden üzmektedir. Bu kazaların üç önemli nedeni biri alkollü iken araç kullanımı, aşırı sürat ve dikkatsiz araç kullanımıdır. Yaşanan trafik kazalarında meydana gelen ölümler dikkate alındığında halkıma çağrım alkollü iken araç kullanmamaları, sürat yapmamaları ve dikkatli bir sekilde trafik kurallarına riayet ederek araç kullanmalarıdır. Ayrıca yayaların da yolda karşıdan karşıya geçerken yaya geçitlerini kullanmaları ve trafik kurallarına uymaları da bu anlamda son derece önemli bir konudur.
Trafik kuralları sadece sizin hayatınızı değil aynı zamanda sevdiklerinizin ve hatta hiç tanımadığınız insanların da hayatını kurtarır. Herkes şunu unutmamalıdır ki, araç kullanan değerli kardeşlerim sizleri evlerinizde bekleyen eşleriniz, çocuklarınız ve sevenleriniz vardır. Kaza ve kayıpların olmaması için lütfen trafik kurallarına uyalım."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2023, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104