Tatar: KKTC bizim özümüz, sözümüz, göz bebeğimizdir

banner37

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin 35’nci kuruluş yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Tatar mesajında şunları kaydetti: “ Biz Kıbrıs Türkleri tarihimizi, yaşananları iyi bilmeli, gençlerimize doğruları anlatmalıyız.

banner87
Tatar: KKTC bizim özümüz, sözümüz, göz bebeğimizdir
banner90
banner8

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 15 Kasım 1983’te bağımsızlık bildirgesinin Meclis’te onayı ile tüm dünyaya ilan edilmesi, yaşanan tarihsel sürecin bir sonucudur, çok haklı, çok doğru, gurur verici bir adımdır. KKTC bizim özümüzdür, sözümüzdür, göz bebeğimizdir. Onu yaşatmak ve yüceltmek her Kıbrıs Türkü için yaşamsal, vazgeçilemez bir sorumluluktur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, en zor koşullarda bile milli ve dini aidiyetine sahip çıkan, ‘ özgürlük ve bağımsızlık’ benim karakterimdir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyen Kıbrıs Türk Halkı’nın özünün yansımasıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilanı Rum-Yunan ikilisinin 1821’de Yunan isyanı ile başlayan ve dinmek bilmeyen Kıbrıs’ı Megali İdea çerçevesinde Yunan yapma hayalinin son bulması için dünyaya sesimizin duyurulmasıdır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti , dünyaya özgürlük ve güven içinde bakabilmemizi sağlayan gözbebeğimizdir. Ancak ,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çatısı altında verdiğimiz özgürlük egemenlik ve güvenlik mücadelesi henüz bitmemiştir. Maalesef Rum komşularımız hala 1974 öncesine dönüşün hayali içinde bizleri masada tutmakta ve her türlü kirli oyuna başvurmaktadır. İstedikleri değişmemiştir.

Hedefleri Türkiye’yi Kıbrıs’tan tamamıyla çıkarmak , bizi azınlık durumuna düşürmek ve tüm adaya Yunan hegemonyasını yaymak , Ege ve Doğu Akdeniz’deki Türk varlığını , Türk haklarını silmektir.Rum lider bizi azınlık olarak gördüklerini, Türkiye’nin garantisini asla kabul etmeyeceklerini en son basın toplantısında da net bir şekilde ortaya koymuştur.Yani, Kıbrıs Türk Halkı’nın vizyonu ile Rumların vizyonu örtüşmemektedir.

Hal böyleyken hala bir yerlerden Rumların değişeceğine dair medet ummak hayalcilktir, Kıbrıs Türk Halkı’nın çıkarlarına terstir.Hala Rumun nasıl bir

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75