Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği yetkililerini kabul etti

banner37

Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği yetkililerini kabul etti
banner90
banner99

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği Başkanı Nurettin Çırakoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, KKTC Emekli Polisler Derneği’yle yıllardan beridir istişare içerisinde olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, derneği kabul etmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.

Zor da olsa, devam etmekte olan Covid 19 salgının başarıyla yönetildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı, rehavete kapılmadan gerekli önlemlerin uygulanmaya devam edilmesinin önemine dikkat çekerek halk sağlığını korumaya yönelik adımların atılmasına devam edileceğini belirtti.

banner134
Hükümet kurma çalışmalarına da değinerek hükümet en kısa sürede kurulması temennisini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, parti başkanlarıyla görüşmesinin ardından hükümeti kuracağına inandığı bir milletvekilini hükümeti kurmakla görevlendireceğini söyledi.

Başbakanlık görevinin vekâletiyle ilgili kamuoyunda bazı yanlış bilgiler dolaştığını, lakin kendisinin Başsavcılık’tan alınan görüş doğrultusunda hareket ettiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Astı olmadan vekâlet olmaz” diye konuşarak konuya açıklık getirdi.

Ülkede asayişin sağlanması açısından polislerimizin görevlerini zor koşullarda yıllardır yürüttüğünün altını çizen Cumhurbaşkanı, halkın hizmet için özveriyle çalışan polislerin halkın gönlünde taht kurduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı, Kıbrıslı Türklerin İngiliz Sömürge Dönemi’nde de polis teşkilatında üst düzey görevleri başarıyla yerine getirdiğini ifade etti. Polis teşkilatının bugün Türkiye’nin de büyük desteğiyle güçlü bir kurumsal yapıya ulaştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği’nin bilgi, birikim ve deneyimlerinden faydalanmanın öneminin altını çizerek derneğe çalışmalarında başarılar diledi.
        

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75