banner6

Tatar: "KKTC’nin ekonomik olarak güçlenmesi daha fazla yatırımdan geçiyor"

banner37

Tatar: "KKTC’nin ekonomik olarak güçlenmesi daha fazla yatırımdan geçiyor"
banner99

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomik olarak güçlenmesinin daha fazla yatırımdan geçtiğini, Devlet’in yatırımcının önünü açmak için gereken çabayı ortaya koymasından yana olduğunu” söyledi.

banner134

Cumhurbaşkanı Tatar, “ siyaseten güçlü bir Devlet için güçlü bir ekonomik yapı, refah seviyesi yüksek bir toplum yaratmanın büyük önem taşıdığını” vurguladı.

Başbakan Ersan Saner, “ hükümet olarak Cumhurbaşkanı ile tam bir uyum içinde ülkenin kalkınması için yapılması gereken ne varsa yapma kararlılığı içinde olduklarını” vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Başbakan Ersan Saner haftalık olağan görüşmeleri sırasında, İskele bölgesinde ortak konut yatırımları olan Döveç, Noyanlar, Recaioğlu ve Tunalı gruplarının yetkililerini birlikte kabul ettiler…

Four Vision Develepment adına konuşan 4 grubun yetkililer ülkeye toplam 100 milyon sterlin döviz girdisi sağlayacak projelerinin ileri götürülmesi için Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan destek istediler…

4 grup adına konuşan Burçin Döveç, belirsizliklerin giderilerek, Gazimağusa, Yeni Boğaziçi, İskele İmar Planı’nın bir an önce çıkmasını, yabancıların mal edinmesi ile ilgili düzenlemelerle, güncelliğini yitiren askeri yasak bölgelerin sınırlarının yeniden belirlenmesini talep ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da açıklamasında, Başbakan Ersan Saner’le birlikte yatırımcıları görmek istediğini belirtti ve “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomik olarak güçlenmesinin daha fazla yatırımdan geçtiğini, Devlet’in yatırımcının önünü açmak için gereken çabayı ortaya koymasından yana olduğunu” söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, “ siyaseten güçlü bir Devlet için güçlü bir ekonomik yapı, refah seviyesi yüksek bir toplum yaratmanın büyük önem taşıdığını” vurguladı.

Tatar şunları kaydetti:

“ Sayın Başbakan mimar olması dolayısı ile de emlak sektörünü iyi biliyor. Ulusal Birlik Partisi’nde imar konuları ile ilgili komitenin başkanlığını yaptı, daha önce Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevinde bulundu. Dolayısı ile konulara vakıftır. Ben de vatandaşla yatırımcı ile ilgili konuları yakından takip ediyorum. Siz yatırımcılar olarak gereken çalışmaları yapıp bizlere iletiniz. Cumhurbaşkanlığı olarak biz ve hükümet bu istemlerinizi mutlakla değerlendirecek ve sizlere destek olmaya çalışacağız. Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceğinin parlak olduğunu söylerken ülkemizin potansiyeline ile yatırımcımızın vizyonuna inanıyor, güveniyorum. Mutlaka başaracağız.”

Başbakan Ersan Saner da,  “ hükümet olarak Cumhurbaşkanı ile tam bir uyum içinde ülkenin kalkınması için yapılması gereken ne varsa yapma kararlılığı içinde olduklarını” vurguladı.

Başbakan Saner, Gazi Mağusa, Yeni Boğaziçi, İskele İmar Planı ile ilgili çalışmaların kapalı Maraş’ın açılması da göz önünde bulundurularak ilerletilmekte olduğunu, yakında bir sonuca ulaşılmasının hedeflendiğini” belirtti.

Ersan Saner, “ ülke savunmasını zafiyete uğratmayacak şekilde askeri yasak bölgelerin genişliğinin güncellenmesinin ilgili makamlarla ele alınacağını, yapancıların mal edinmeleri ile ilgili olarak da önerilenleri de dikkate alarak bir çalışma içine gireceklerini ”açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88