Tatar: Mavi Vatan’a sahip çıkmanın önemi daha da belirginleşti

banner37

Tatar: Mavi Vatan’a sahip çıkmanın önemi daha da belirginleşti
banner90
banner99

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, ”Mavi Vatan’a sahip çıkmanın; Kıbrıs Türk halkının refahına, kalkınmasına katkı sağlayacağı gerçeğinin, Türkiye’nin Karadeniz’de önemli doğal gaz kaynağı keşfettiğinin açıklanması ile daha da belirginleştiğini” vurguladı.

Başbakan Tatar, “Sayın Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ifade ettiği üzere şimdi sırada Doğu Akdeniz, Kuzey Kıbrıs var” dedi.

Başbakan Ersin Tatar yaptığı yazılı açıklamada, “Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz’de tarihinin en büyük doğalgaz rezervini keşfetmesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde halkımız arasında büyük bir sevinçle karşılanmıştır” dedi.

banner134
Türkiye’nin milli ve yerli üretim, ekonomi ve askeri alanlarında kendi kendine yeterli olmak için attığı adımların enerji alanındaki keşiflerle pekişmesinin, kendileri ve ulusları için taşıdığı öneminin bilinci içerisinde olduklarını ifade eden Tatar, şunları kaydetti:

“Kıbrıs Türk halkının refah ve mutluluk dolu geleceğine olan inancımız, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın doğalgaz keşfine ilişkin açıklamasıyla daha da güçlenmiştir.

Sayın Erdoğan’ın da vurguladığı gibi artık sırada Akdeniz vardır. Mavi Vatan vardır, Doğu Akdeniz’de ki hak ve çıkarlarımız vardır. Bölgemizde bulunacak doğalgaz alanları ile Türkiye’nin daima yanımızda olan desteği ve işbirliği ile Kıbrıs Türk halkının refahına, kalkınmasına, tanınmasına ve geleceğine çok daha büyük bir umutla bakıyoruz.

Kısacası, şimdi sırada Doğu Akdeniz var, Kuzey Kıbrıs var. Artık yeter. Mutlaka başaracağız. Bizi mağdur duruma düşürdükleri, mahkum etmeye çalıştıkları mevcut durumdan mutlaka çıkacağız.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75