Tatar, Özel çocuklara ödül verdi!

banner37

Su Sporları Federasyonu ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun birlikte düzenlediği Yaşama Sporla Bağlan Yüzme yarışması bugün gerçekleştirildi.

Tatar, Özel çocuklara ödül verdi!
banner90
banner99

Başbakan Ersin Tatar yaptığı açıklamada, organizasyondan ve katılımdan oldukça etkilendiğini ifade etti.

Başbakan “Organizasyonu gerçekleştirenleri, anneleri ve babaları bu kadar özen gösterdikleri için tebrik ediyorum. Bütün bunlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin, Kıbrıs Türk halkı adına imkânlarını zorlayarak bu güzellikleri ortaya çıkarabileceğini ve kendi insanına sahip çıktığını gösteriyor. Engel herkesin başına gelebilir. Bu çocuklarımız da diğerleri gibi spor yapmak isteyebilir. Böylesi bir güzelliğin paylaşılması elbette tüm ilgili kişilerin katkısı ile gerçekleşmiştir” dedi.

banner134
Bu organizasyonun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden dünyaya bir mesaj olmasını isteyen Başbakan Ersin Tatar “Burada bir halk vardır ve bu halk en güzellere layıktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk halkı örnek olacak şekilde kendini geliştiriyor.” diye konuştu.

Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonunun çok iyi şeyler yaptığını vurgulayan Başbakan Tatar, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde uyuşturucuya karşı bir duruş olduğunu, Devletin de Başbakanlık bünyesinde imkânlarını zorlayarak ve geliştirerek buna karşı mücadelesini sürdürdüğünü herkes görüyor. Gerçekten yararlı işler yapılıyor. Alo 1191 hattı buna bir örnektir. Bu bir eğitim ve bilinç meselesidir. Bu konudaki mücadele her zaman sürecektir” dedi

Başbakan Tatar daha sonra özel öğrenciler için düzenlenen yarışta ödül alan özel çocukları kutladı ve ödüllerini verdi.  Etkinlik sonunda bir de hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75