banner6

Tatar: Rumların samimiyetine inanmak imkansız

banner37

Ulusal Birlik Partisi(UBP) Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, Kıbrıs Rum liderliğinin hala Türk ve Türkiye düşmanlığı yaptığını belirtti.

Tatar: Rumların samimiyetine inanmak imkansız
banner99

Ersin Tatar yaptığı yazılı açıklamada, Temsilciler Meclisi'Nin PKK’nın terör örgütü listesinden çıkarılması, Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması kararını kınadı. Tatar, “Türkiye’nin düşmanlarına, hele hele terör örgütlerine destek veren Rumların, Kıbrıs Türk halkı ile samimi bir ortaklık istediğine inanmanın imkansız olduğunu söyledi.

Terörizmin hangi gerekçe ile olursa olsun masum gösterilemeyeceğini kaydeden Tatar,”Terörizmin desteklenmemesi gerektiğini bile göz ardı eden Kıbrıs Rum tarafının gün gele Kıbrıs Türk halkına ne yapabileceği iyi düşünülmelidir. O yüzdendir ki bizler, hiç bir koşulda, Türkiye’nin Kıbrıs’ta gerektiği kadar asker bulundurması ve Kıbrıs Türkü’nün can ve mal güvenliği söz konusu olduğunda tek taraflı askeri müdahalede bulunabilmesi konusunda kesin ısrarlıyız” dedi.

Tatar, Rum tarafının barışa hazırlanmadığının Rum Milli Muhafız Ordusu’na 3 bin profesyonel asker alınması yönündeki çalışmalardan da görülebileceğini belirtti.

banner134

Hidrokarbonlar konusunda "tahrikkar" tutum

Kıbrıs Rum tarafının hidrokarbon yatakları konusunda da Kıbrıs Türk tarafı ve Türkiye’ye karşı "tahrikkar" tutum sergilediğini kaydeden Tatar, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in bir taraftan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıs sorununu görüşürken, diğer taraftan Türkiye’nin Münhasır Ekonomik Alanı’nda yer alan bir parsel için ihaleye çıkma kararı aldığını ifade etti.

Tatar, “Bu nasıl bir barış sürecidir ki, Rum tarafı ortağı olması muhtemel Kıbrıs Türk halkı ile onun büyük değer verdiği Türkiye’ye hidrokarbon olayında düşman muamelesi yapmakta, gerçekler ortadayken Mısır ve İsrail’i de işin içine katarak bizlerin aleyhine gelişmeler yaratmayı planlayabilmektedir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 16:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104