banner6

Tatar: Spor müsabakaları kademeli başlayacak

banner37

Tatar: Spor müsabakaları kademeli başlayacak
banner151 banner143

Başbakan Ersin Tatar, 32 Federasyon Başkan ve Temsilcileri ile bir araya geldi.

Sayıştaylık Salonu’nda düzenlenen toplantıda Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay  ile Sağlık Bakanı Ali Pilli de hazır bulundu.

Spor Dairesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana ve Spor Dairesi yetkililerinin de katıldığı toplantıda, hükümet ve federasyon temsilcileri koronavirüse karşı mücadele nedeniyle 2 aydır yapılamayan spor faaliyetlerinin yeniden başlaması ile ilgili görüş alış verişinde bulundu. 

Federasyon temsilcileri, virüse karşı süreci ilk günden başarılı bir şekilde götüren hükümeti kutladıklarını da  ifade ettiler.

Spor Federasyonları tek söz alarak güncel sorunlarını gündeme getirdiler.  Toplantıda açılış konuşmasını Genel Yönetim Kurulu başkanı Kemal Deniz Dana yaptı.

TATAR: SPOR MÜSABAKALARI KADEMELİ BAŞLAYACAK

Başbakan Ersin Tatar  konuşmasında Koronavirüs sürecini iyi yönettiklerini ve dünyada örnek olabilecek bir durumda olduklarını kaydetti.

Başbakan Tatar bu süreçte sporun önemini bir kez daha kavradıklarına vurgu yaparak önemli olanın bireylerin sağlıklı bir şekilde spor yapmalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

Başbakan Tatar spor organizasyonlarının öncelikli olarak temassız başlaması ve ferdi antrenmanların yapılabileceğinin  Bilim Kurulu  uzmanları tarafından hazırlanan raporla kendisine sunulduğunu kaydetti.

Başbakan Ersin Tatar sporun yeniden açılımı için uzmanların çalışmalarını sürdürdüğünü, gerek bireysel gerekse takım sporlarında açılımın artık kademeler halinde başlayacağını söyledi.

ÖZERSAY: AÇILIM BİREYSEL SPORLARLA BAŞLAMALI

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay genel anlamda sporun önemine dikkat çekerken hükümet olarak spor alanına duyulan hassasiyeti vurguladı.

Açılımın bireysel sporlarda başlaması gerektiğini aktaran Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay bunu Bakanlar Kurulunda değerlendireceklerini kaydetti.

Spor Federasyonları başkan ve temsilcileri ise toplantıda söz alarak faaliyetlerin yeniden başlaması konusunda açılım projelerini aktararak bilgi verdi ve destek istedi.

Başbakan Tatar soruları cevaplayarak tüm şartları zorlayarak desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104