Tatar: Temel hedef ekonomik büyüme

banner37

banner87
Tatar: Temel hedef ekonomik büyüme
banner90
banner99

Hükümetin, ‘Ülkeye Hizmet Yolunda Bilgilendirme ve İstişare Toplantıları’ bu akşam Lefke’de başladı.

Hükümet yetkilileri Lefke’de vatandaşlarla bir araya gelerek, hükümetin Lefke ile ilgili icraatları, projelerini anlattı, vatandaşların beklentilerini dinledi.

Hükümet icraatları hakkında bilgi vermek, yeni projeleri paylaşmak ve vatandaşların sıkıntıları ile taleplerini yerinden dinlemek amacıyla başlatılan toplantıların ilki Lefke’de yapıldı.

Lefke Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan toplantıda, Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile kabine üyelerinin yanısıra milletvekilleri, bürokratlar, Lefke Kaymakamı Sadi Güneş ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da hazır bulundu.

Toplantıda ilk sözü Başbakan Ersin Tatar alarak hükümet icraatları hakkında bilgiler verdi.

Başbakan Ersin Tatar, 2020 bütçesinin görüşülmeye başladığı bugünlerde sıkıntıları öğrenmek, gerekli tedbirleri almak ve bunları bütçeye yansıtmak için bölgeleri ziyaret etmeye başladıklarını kaydederek, ilk ziyareti 6. İlçe olan Lefke’den başlatmalarının bir ölçüde Lefke’ye verilen önemi de gösterdiğini söyledi.

Tatar, Lefke’nin narenciye, ceviz, hurma, çift şerit yol,CMC gibi konularla gündeme geldiğini anımsatarak, Lefke’nin önünü açacak yatırımlar için vatandaşlardan alınacak bilgilerle bir yol haritası belirlemek düşüncesinde olduklarını vurguladı.

Hükümetin Kıbrıs konusunda alternatif fikirlerin gündeme gelmesi gerektiği, Doğu Akdeniz’de Türkiye ile birlikte yürütülen çalışmalar, Maraş açılımı ve ekonomik protokol konularının son 4 ayda gerçekleştirilen büyük çalışmaları olduğunu anlatan Tatar, sağlanan kaynak akışı ile geçmiş borçların ödenmesi, kamu maliyesini iyileştirilmesi ve yeni ihalelerin de açılmaya başlaması ile ekonomide bir hareketlilik yaşanmaya başladığını ifade etti.

Başbakan Tatar, temel hedeflerinin ekonomik büyümeyi sağlamak ve sektörleri geliştirmek olduğuna vurgu yaparak, doğru maliye politikalarının önemine işaret etti.

Güzelyurt-Lefke çift şerit yolunun tamamlaması ile mahkeme, polis, devlet hizmetleri verecek binaları bölgeye kazandırılması çalışmalarının 2020 yılı bütçesinde yer alması için çalışma yaptıklarını anlatarak, Lefke’ye ilçe hizmetlerinin getirilmesi yönünde adımlar atılmaya devam edileceğini kaydetti.

(BRT)

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 23:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108