banner6

Tatar: Türkiye'nin garantisi pazarlık konusu yapılamaz

banner37

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin pazarlık veya al-ver konusu yapılamayacağını belirtti.

Tatar: Türkiye'nin garantisi pazarlık konusu yapılamaz
banner99

Tatar, “Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinden taviz verilebileceği izlenimi yaratmak Kıbrıs Türkü’ne yapılabilecek en büyük kötülüklerden biridir” dedi.

Tatar, basın bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada,  Kıbrıs konusunda değerlendirmelerde bulunarak, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı’na göre ‘Cenevre son oyundur’ ama öyle görünüyor ki baiz bu yumuşaklıkta gittiğimiz, en yaşamsal konularda bile taviz verebileceğimiz izlenimini verdikçe Rum oyunları devam edecek.

Yapılması gereken Birleşmiş Milletler ve Rum tarafının önüne bir son tarih koymak ve o tarihe kadar bir gelişme olmuyorsa halkla, Meclis ve sivil toplumla birlikte, Anavatan Türkiye ile istişare içinde köklü bir değerlendirme ve yeni yol belirleme sürecine girmektir.”

“Çözüm konusunda samimi değiller”

Rum tarafına hidrokarbon yatakları üzerinden yeni oldubittiler yaratma, bunu Kıbrıs Türk halkı ile Türkiye aleyhine kullanma fırsatı verilmemesi gerektiğini söyleyen Tatar, “Bilmeliyiz ki, elimizi kolumuzu bağlayarak bizi o masada oturtuyor ve biz hiçe sayarak bir sürü ülkeyle hidrokarbon konusunda iş çevirebiliyorlarsa çözüm konusunda samimi değiller” ifadesine yer verdi.

Tatar, Kıbrıs Türk halkının devletine, özgürlülüğüne, güvenliğine dört elle sarılması gerektiğine vurgu yaparak, “Hayalci olunmamalı, yabancıların dümen suyuna girilmemeli” dedi.

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104