banner6

Tatar:Devletimizin güçlenebilmesi için bütün sektörlerin gelişmesi lazım. Sigorta sektörü de bunların başında gelmektedir

banner37

Tatar:Devletimizin güçlenebilmesi için bütün sektörlerin gelişmesi lazım. Sigorta sektörü de bunların başında gelmektedir
banner150 banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kuzey Kıbrıs Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği Başkanı Raif Çukurovalı ve beraberindeki heyeti kabul ederek görüştü.

Kabuldeki konuşmasında, KKTC’nin statüsünün uluslararası alanda kabul edilmesi bakımından sigortacılıkta yapılan bütün çalışmaların, bizim dünya ile iç içe olduğumuzun bir kanıtı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, reasürans sektörü ile yapılan bütün bu çalışmaların kabul edildiğini ve bunun ülkemizdeki ekonominin bir parçası olduğunu dile getirdi.

Reasürans boyutu ile yapılan çalışmaların ve faaliyetlerin kabul gördüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bu bağlamda yapılan çalışmaların memnuniyet verici olduğunu sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Tatar ekonomilerin güven bulabilmesi, istikrarın sağlanması, yatırımların artması için sigorta sektörünün çalışması gerektiğini söyleyerek bu sektörün her türlü doğal afete ve kayıplara karşı kendi dinamiği ile kişi ve kurumları sigortaladığına dikkati çekti.

Sigorta kapsamında yeni kurulan şirketlerde ve KKTC’ye yapılan yatırımlarda bütün öncü şirketlerin katkısının olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar; “Sigorta, büyük bir sektör. Ülkedeki öz kaynağın artması ve güçlenmesi, bu sektörün daha fazla hizmet vermesine vesile olmaktadır. Kendini AB’de gören bir Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, kendi toprağında bulunan insanların kuzeye geçişine engel olmamalıdır. Buraya daha kolay bir şekilde gelip gitmek için ihtiyaca göre farklı kapıların açılması gündemimizde olan bir konudur. Devletimizin güçlenebilmesi için bütün sektörlerin gelişmesi lazım. Sigorta sektörü de bunların başında gelmektedir” diyerek yapılan çalışmalarda başarılar diledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110