banner6

Tatar:Düşen cisim S-200 füzesi

banner37

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

Tatar:Düşen cisim S-200 füzesi
banner151

Başbakan Ersin Tatar toplantı sonrası, Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı ve GKK Komutanı ile basının karşısına çıktı. Başbakan Ersin Tatar, akşam geç saatlerde S 200 füzesinin bir parçasının KKTC Taşkent- Güngör arasındaki bölgeye düştüğünü ve bölgede ciddi bir tahribat meydana geldiğini anımsattı.

KTBK ve GKK Komutanı ile bölgede incelemelerde bulunduklarını ve elde edilen sonuçların Kolordu üzerinden Ankara Genel Kurmay Başkanlığı’na iletildiğini ve orada yapılan detaylı incelemede “İsrail ve Suriye arasındaki çatışma ve Suriye’nin füze sisteminin ateşlenmesi ile bir füzenin kaza sonucu raydan çıkarak buraya kadar intikal ettiğinin” saptandığını anlatan Başbakan Ersin Tatar, bölgeye düşen füzenin herhangi bir zehirli gaz veya kimyasal madde yaymasının söz konusu olmadığını da açıkladı.

Tatar, “Halkımız rahat olsun. Bunun bir kaza sonucu olabileceği anımsanarak, yakın zamanda tekrarlanacağı veya bölgenin risk altında olabileceği düşünülmesin” dedi.

(BRT)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağa
Ağa - 3 yıl Önce

füze savunma sistemi alın be arkadaş goca k.k.t.cumhuriyeti kendini korusun bu gün boşluğa düştü yarın kafamıza da düşer Allah korusun.....

Süleyman SELÇUK
Süleyman SELÇUK - 3 yıl Önce

Söylemesi kolayda ya bu füzelerden biri Şehirlerimizden birinin üzerine düşerse, risk olmaz mı ?

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110