banner6

Tatar:KKTC bir gerçektir ve bunu kimse inkâr edemez

banner37

Tatar:KKTC bir gerçektir ve bunu kimse inkâr edemez
banner150 banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan Devlet Diaspora Başkanlığı, Azerbaycan-Kıbrıs Dostluk Cemiyeti ve Girne Amerikan Üniversitesi himayesinde GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenen Nevruz Bayramı Töreni’ne katıldı.

Nevruz ateşini yakmasının ardından bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’ye gelen çok kıymetli misafir heyetiyle bu güzel etkinlikte bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Yüreğimizdeki vatan, millet ve bayrak sevgisiyle ortak kültürümüz ve gönül birliğimizle Türk devletleri teşkilatının oluşturulmasından sonra Azerbaycan ile artık daha da yakın olduğumuzu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar bunun, Türklük dünyasına güç verdiğini belirtti.

“Bir antlaşma, yan yana yaşayan iki ayrı egemen eşit devletin iş birliğiyle olabilir”

Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman yanımızda olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, mukavemetçi halkımızın kendi cumhuriyetini kurmasının ne denli önemli olduğunu ve bu topraklarda iki ayrı halkın var olduğunu ve şimdi de adada yan yana yaşayan iki ayrı egemen eşit devletin iş birliğiyle bir antlaşmanın olabileceğini dile getirdi.

KKTC’nin, Türk dünyasının Doğu Akdeniz’deki temsilcisi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, kendi mücadelesini vermiş bir halk olarak bir çatı altında yaşadığımızı sözlerine ekledi. Bu coğrafyada halkımızın kendi kendini yönetme hakkı, kendi toprağımızın ve Anavatan’ın bizi tanımasıyla statümüzü her geçen gün yükseltmenin, en büyük temennimiz olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; “Tanınma konusunda KKTC’ye büyük bir haksızlık yapılmaktadır. Kıbrıs’ta iki ayrı halk vardır. Buradaki egemenlik hakkımızla devletimizi sonuna kadar savunuyoruz. Kendimizi uluslararası camiaya kabul ettirmek de milli görevimizdir. KKTC’nin varlığı ve başarısı ortadadır. KKTC bir gerçektir ve bunu kimse inkâr edemez. Bu halk bir gün hakkını alacaktır” diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110