banner6

Tatar:Türkiye’yle sağlık alanında devam eden ilişkilerin KKTC sağlık sistemine yansımaları, olumlu olmuştur

banner37

Tatar:Türkiye’yle sağlık alanında devam eden ilişkilerin KKTC sağlık sistemine yansımaları, olumlu olmuştur
banner150 banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Girne’de düzenlenen 15. Ulusal Endoüroloji Kongresi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar burada yaptığı konuşmada, kongrede yer alan doktorları KKTC’de görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kongrenin KKTC’de düzenlenmesinin önemine dikkat çekti.

“Türk dünyasının kopmaz bir parçası olarak mücadelemizi yürüttük” 

“KKTC genç bir cumhuriyettir. Büyük mücadeleler verilmiştir. Burada bir Türklük kavgası verilmiştir” diyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk tarihine ve verilen mücadeleye değindi.

“Türk dünyasının kopmaz bir parçası olarak mücadelemizi yürüttük” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, İngiliz sömürge yönetiminde Rum-Yunan ikilisi tarafından adayı Yunanistan’a bağlama hedefiyle Kıbrıs Türklerine yönelik yapılan insanlık dışı muameleyi anımsattı.

“İki ülke arasındaki gönül birliğinin perçinleşmesi olumlu gelişmelerdir” 

KKTC’nin güçlenmesi için uğraş verdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin artmasını ve gönül birliğinin perçinleşmesini olumlu gelişmeler olarak nitelendirdi.

Türkiye’nin adadan çekilmesini sağlamak için yapılan oyunlara karşı durmaya devam edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Tatar kongrede yer alan doktorlara hitaben,  “Arkamızda 85 milyon nüfuslu Türkiye Cumhuriyet vardır. Sizler varsınız” dedi.

Kıbrıs adasının önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, “Hem Mavi Vatan’da hem göklerde hava hakimiyeti bakımından Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC’nin birlikte verdiği mücadele, milletin ve ulusun bekası için fevkalade önemlidir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tatar, kongrenin başarılı geçmesi temennisinde bulunarak Türkiye Cumhuriyeti ile özellikle sağlık alanında devam eden ilişkilerin KKTC sağlık sistemine olumlu yansımalarının bulunduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110