banner6

Tatlısu’da çevre felaketi devam ediyor

banner37

Tatlısu’da çevre felaketi devam ediyor
banner151 banner143

DEVRİM EYYUBİ

Ülkemizde artan orman yangınlarıyla ormanlarımızın tükenişi hızla devam ederken, Tatlısu’da ormanın içerisindeki deniz manzaralı çöplük bölge halkının ve turistlerin tepkisine neden oluyor.

Tatlısu Köyün içerisindeki ormanlık alanda bulunan çöplük, tam bir çevre felaketi boyutunda. Yemyeşil doğanın içerisine dökülen çöpler, doğaya büyük zarar verirken ormanda yürüyüş yapan halk ve turistler ise, bu manzara karşısında büyük şok yaşıyor

Ormanlık alan içerisindeki çöpler olası bir yangın felaketinkinde tetikleyicisi olarak görülüyor. Son dönemlerde yangınlar nedeniyle azalan ormanlık alanlara bir yenisinin daha eklenmemesi için bu bölgeye yetkili kurumlar tarafından acil önlem alınması gerekiyor.

KIBRIS Gazetesi 2018 yılında olayı gündeme taşımıştı

2018 yılında KIBRIS Gazetesi Tatlısu bölgesindeki çevre felaketini ‘’ Bu orman, 40 yıldır çöplük’’ başlığı altında gündeme getirmişti. Gazetemize konuşan Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan yaptığı açıklamada Avrupa Birliği ve Esentepe Belediyesi’yle bu konuda ortak çalışma yaptıklarını ve Çöplüğün Tatlısu’dan kaldırılıp, Güngör bölgesine taşınması için gerekli projelerin tamamlandığını ve tahmini olarak mart ayında ihaleye çıkılacağını dile getirmişti. Aradan dört yıl geçmesine rağmen bölgede hiçbir adım atılmaması duyarsızlığı gözler önüne serdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104