banner6

Tavuk çiftliğinden hurda çaldılar

banner37

Tavuk çiftliğinden hurda çaldılar
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Taşkent Tavukçuluk Kuzey Etlik Çiftliği isimli işyerine gizlice giren ve toplam değeri 3 bin 300 TL olan hurdaları çalarken işçiler tarafından fark edilen ikisi kadın dört kişi, dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve daha önce tutuklanan C.T. ve M.T. isimli iki kadın zanlının aleyhine birer gün, olay günü kaçmayı başaran ancak daha sonra polise giderek teslim olan H.T. ve H.T.’nin aleyhine ise 3’er gün tutukluluk emri alındı.

   4 zanlı da  “Sirkat” suçuyla dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, 01.07.2022 tarihinde saat 10.00’da Haspolat’ta 4 zanlının Güngör yolu üzerindeki Taşkent Tavukçuluk Kuzey Etlik Çiftliği isimli işyerinin güneyinde bulunan tellerini bastırarak içeri girdikten sonra, hurda olarak satılmak için toplu şekilde bulunan demirler içerisinden bin 320 kilo ağırlığındaki toplam değeri 3 bin 300 TL olan muhtelif miktarda hurda demir ve trapez saçları sirkat ederken işyeri çalışanları tarafından görüldüklerini belirtti.

   Kuşcuoğlu, zanlıların, kendilerini gören işçileri fark edip, olay mahallinden konu araç ve sirkat ettikleri malzemelerle kaçtıklarını ve Hamitköy’de çıkmaz bir sokakta kaçmaları engellenerek iki kadın zanlının olay mahalline gelen polisler tarafından suçüstü hali gereği tutuklandıklarını anlattı.

   Kuşcuoğlu, olay yerinde bulunan JK 920 plakalı Isuzu van araç ve içerisinde sirkat edilen hurda ve trapez saçların emare olarak alındığını kaydetti.

   Mesele ile ilgili olarak aranan iki zanlının polise teslim olduğunu belirten Kuşcuoğlu, zanlıların Gaziköy’de 3 Haziran’da meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili bağlarının olduğuna dair kamera görüntüsü olduğunu anlattı.

   Kuşcuoğlu, tahkikatın devam ettiğini söyleyerek, zanlıların 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlıların avukatı Doğa Zeki, iki kadın zanlının tutukluluk süresine itiraz etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, iki kadın zanlının bir gün, diğer iki zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104