Taze fasülyenin kilosu 17 TL

banner37

Lefkoşa’da kurulan Açık Pazar’da bazı ürünlerin cep yakan fiyatları, vatandaşı alışveriş yaparken iki kez düşündürtüyor

banner87
Taze fasülyenin  kilosu 17 TL
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da pazar günleri Otobüs Terminali içerisinde kurulan Açık Pazar’a vatandaşların ilgisi büyük. Ancak, bazı sebze ve meyvedeki cep yakan fiyatlar, vatandaşları alışveriş yaparken iki kez düşündürtüyor.

Pazarda taze fasulyenin kilosu 17 TL, incirin kilosu 15 TL, patatesin kilosu ise 7 TL’den satışa çıktı. Taze yemeklik bulmakta zorlanan vatandaşlar, sebze ve meyvedeki pahalılığın da kendilerini zorladığını ama yine de pazarın marketlere göre daha ucuz olduğunu belirtti.

Pazarda soğan kilosu 4.5 TL’den, yerli domates kilosu 3 ile 5 TL’den, salatalık kilosu 2 TL’den, patlıcan kilosu 3 TL’den, semiz otunun bağı 2 TL’den, pazının bağı 2 TL’den, maydanoz ve dere otunun bağı da 1 TL’den satılıyor.

Pazarda alıcı bulan koyun helliminin kilosu 30 TL, inek ve koyun karışık hellimin kilosu 25 TL ve köy yoğurdunun 3 kilosu ise 15 TL’ye satışa sunuldu.

Pazar tezgâhlarında yerli ürün olan patatesin kilosu 7 TL’yken, Türkiye’den ithal edilen patatesin fiyatı ise 5 TL. Meyve fiyatları ise tezgâhlarda farklılık gösteriyor. Muz 8 TL, verigo üzüm 10 TL, sultani üzüm 7 TL, elma 5 TL, armut 7 TL, nektarın 7 TL, erik 8 TL, nar ise 3 TL’den satıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75